Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Trzymanie główki

Data utworzenia : 2016-03-31 11:38 | Ostatni komentarz 2016-09-11 21:59

M.Pawlik

4458 Odsłony
26 Komentarze

Drogie Mamy Mam 2,5 msc synka to moje pierwsze dziecko i nie wiem jak długo ma trzymać głowę leżąc na brzuszku ?? Jak wysoko?? Mój Wik unosi głowę na ok. 5 cm porozgląda się ok. 3 sek. i opuści głowę, zdarza mu się " przybić gwoździa" ale coraz rzadziej. A u Waszych pociech jak to wyglądało. Podpowiedzcie cuś :)

2016-09-11 21:59

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie :)

2016-09-11 20:01

Ja miałam problem z córka,bo nie bardzo chciała leżeć na brzuszku.Znalazłam na to sposób .Otóż bardzo często kładłam ją na swoim brzuchu.Wtedy czuła się bezpiecznie i chciała mnie zobaczyć to spowodowało,że polubiła leżenie na brzuszku.A tym samym już ładnie zaczęła trzymać główkę.

2016-07-26 13:10

U każdego brzdąca jest inaczej z trzymanie główki. Jedne trzymają wyżej, drugie dłużej. Najważniejsze aby kłaść malca na brzuszku i niech podnosi główkę ile chcę. To bardzo ważne dla wzmocnienia kręgosłupa i mięśni.

2016-07-25 23:55

Kochana najważniejsze żebyś kładła dziecko na brzuszku żeby syn mógł ćwiczyć trzymanie główki a prędzej czy później załapie tę czynność i oczywiście nic na siłę

2016-07-24 12:50

Każde dziecko inaczej się rozwija jedno szybciej drogie wolniej jedno silniejsze inne mniej. :) najważniejsze że dźwiga główkę i to bardzo wysoko. Nam dr powiedziala ze można dzircko na brzuszku trzymać ile ono chce ze mu nie zaszkodzi. A jak się szybko denerwuje to kilka razy dziennie obracać na brzuszek :) polecam obracanie na brzuszek w razie bólu brzuszka .

2016-07-19 15:08

Mój synek trzymał głowę leżąc na brzuchu bardzo długo juz od około miesiąca ale pediatra powiedziała nam wtedy że to też nie dobrze jak za dlugo trzyma w tym wieku. do tej pory ma tak (3,5 miesiąca) ze jak połoze go na brzuchu to nie opuszcza głowy ani na chwile zeby odpocząć tylko jak sie denerwuje juz to sama odwracam go na plecy.

2016-07-17 22:19

Moja córeczka ma 2,5 miesiaca i lezac na brzuszku bardzo długo utrzymuje główkę w górze, jednak każde dziecko jest inne jedno mocniejsze drugie słabsze. Im czesciej bedzie lezal na brzuszku tym bedzie wzmacnal sobie polecki i uboszenie glowki nie bedzie go tak meczylo i coraz dłużej bedzie ja utrzymywal :-) cierpliwosci :-)

2016-07-16 21:18

angel8130 tak jak napisałaś, wszystko przyjdzie w swoim czasie :) Mój synek 5msc dopiero zaczał tak już fajnie i pewnie trzymać główkę w połowie 4go (dopiero..) już nawet dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej od naszej pediatry. Ale za to jak już podniósł pewnie głowę, tak zaczął się fikać na lewo i prawo a następnego dnia już obracać z plecków na brzuszek ;) Tak więc czasami wystarczy po prostu poczekać :))) Córcia jeszcze ma czas :) Potem nadgoni z nawiązką Po prostu kilka razy dziennie kładź Malutką na brzuszku, ale tylko do momentu, gdy nie będzie protestowć że ma dość, żeby jej tego nie obrzydzić. My tak robiliśmy u mojego małego i sprawdziło się ;) Też się stresowałam, że rówieśnicy już podnoszą łepek wysoko, ale za to teraz niektórzy rówieśnicy nie obracają się, tak więc wszystko w swoim czasie :)))