Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

czeste budzenie sie / wymuszanie

Data utworzenia : 2016-01-27 01:58 | Ostatni komentarz 2016-05-20 16:59

szyszkafm

2823 Odsłony
32 Komentarze

 » Dzisiaj, 00:32 Drogie mamy, prosze o porade bo jestem juz na skraju wytrzymalosci ;( moje dziecko skonczylo teraz 7 miesiecy i mamy problem czestego budzenia - mowia zeby nie ruszac ze jak nie jest glodny to wymusza zeby go wyciagnac? Czy to mozliwe zeby juz tak potrafil? Czy on moze jest przytulasem i potrzebuje mnie obok nawet w nocy bo przeciez cieplo matki najwazniejsze... dodam ze od urodzenia spie u niego w pokoju Probowalismy go nie ruszac ale on sie nakreca i nawet minuta nie minie sie az zanosi ;( najgorsze jest to ze z tych jego budzen nie raz nie idzie go ogarnac- lewy boczek prawy boczek tylko na rece i metoda bujania/ lekkiego potrzasania... tyle miesiecy i jestem zmeczona tymi pobudkami/ placzem w nocy bo nic mu nie pasuje no juz nie mowie ze dobrze by bylo wrocic do sypialni ;( ahaaa jak skonczyl 3 miesiace to tylko mm i kiedy zabki to wiem.

2016-01-27 14:56

Szyszkafm a ile razy i jak długo w dzień śpi synek?

2016-01-27 13:30

Adamos wsxystko co piszesz jest ok, nawilzacz powietrza probowalismy bo sezon grzewczy, metki, swiatlo wieksze/mniejsze, moze lubi cieplej/ zimniej, kocyk a nie koldra bo za ciezka no z takich rzeczy juz chyba wszystko. Jajeczko tez o tym myslalam tylko wlasnie nie wiem czy on jest za maly na taka metode? Probowalam i jest taki lament ze tak jak pisalam az sie zapowietrza, caly mokry- to chyba nie tak ma sie odbywac a moje dotykanie obecnosc nic nie zmienia:( A nawet jesli jakims cudem przy pierwszym przebudzeniu uda mi sie go uspic bez wyviagania z wyra to chyba nastepne przebudzenie juz nie powinno wygladac tak jak wyglada?

2016-01-27 12:43

Dziecko chce zasypiać i spać w tym samym miejscu. Gdy usypiasz go bujając na rękach , to gdy tylko się przebudzi to widzi ,że coś jest nie tak i domaga się bujania w ramionach matki. Miałam podobnie gdy mąż tak nauczył córkę zasypiać. Podczas dwutygodniowego urlopu zasypiała u niego w ramionach i w nocy tylko to lub pierś ją uspakajało. Problem zaczął się gdy mąż wrócił do pracy i wieczorami go nie było. Mimo protestów , najpierw w dzień usypiałam dziecko w łóżeczku a potem w nocy. Nie powiem ,że było łatwo i bez krzyków. W końcu dziecko się przestawiło. Spróbuj najpierw w dzień położyć dziecko do łóżeczka , głaskać go , może śpiewać do póki nie zaśnie. Początku dziecko może protestować , ale gdy nauczysz dziecko tak w dzień zasypiać to i wieczorem tak też będzie. Wymaga to wiele cierpliwości , ale z czasem przynosi rezultaty. Warto też poczytać o innych metodach nauki zasypiania w łóżeczku, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

2016-01-27 12:05

A może Twojego brzuszek boli, może mleko mm mu nie pasuje? Kupki ma w porządku? Zasypiacie i śpicie przy zapalonym czy zgaszonym świetle?Takie małe sprawy a maja znaczenie. Może mały się czegoś boi.

2016-01-27 11:11

Alutka tylko widzisz twoja corka spi przy tobie ze sie na cyca budzi to bym tez zrozumiala bo generalnie jest takie zalozenie ze piers podaje sie czesciej i zasypia... a moj nawet lezac przy mnie budzi sie z krzykiem i nie moge go uspic bo jest tylko placz i wrzask a jesc nie chce ani pic... ;( wszyscy wlasni mowia ze dziecko przy nich spi do rana a ja nawet tu mam problem ;(

2016-01-27 11:02

Witam , ja mam podobny problem, tylko ja karmię piersią i córeczka się uspakaja jak daję jej cyca... wieczorem zasypia na rękach przy cycku kładę ją do łóżeczka, a za pół godziny już płacze.. więc biorę ją na ręce daję cyca i kładę ponownie do łóżeczka i tak w kółko, że po kilku razach ląduje w naszym łóżku i śpi do rana, tylko budzi się na cyca... Małe dziecko potrzebuje naszego ciepła, przytulenia i bliskości..w nocy jak się przebudzi wystarczy, że ją pogłaszczę i już się uspokaja..

2016-01-27 10:03

Zrozumialabym gdyby nie chcial spac w lozeczku ale jak ja go biore do siebie to i tak sie czesto budzi i to odrazu z takim placzem ze zmiana pozycji, przytulanie, polozenie na piersi... nic!!! Mam wrazenie ze on chce spac ale cis go moze wybudza i nie moze zasnac ;/ fakt ze caly czas zasypia u mnie na rekach przy butli a do meza nie chce... nawet eeg we snie mu robilam fakt ze w ciagu dnia ale nic nie wyszlo

2016-01-27 08:20

Szyszkafm, dzieci uwielbiają bliskość rodziców, a szczególnie mamy. Wtedy czują się bezpieczniej :) Mój starszy synuś zasypiał przy piersi, a kiedy chciałam Go odłożyć do łóżeczka płakał i musiałam Go zabierać do siebie :) Poza tym Jego problemem było obfite ulewanie się. Bałam się żeby się nie zachłysnął. Dzieci w tym wieku są mądrzejsze niż nam się wydaje ;) Synuś w ten sposób daje Ci znać, żebyś Go zabrała do siebie. Spanie z dzieckiem to naprawdę nic złego. Czasami bywa tak, że śpimy w czwórkę. Wychodzimy z Mężem z założenia, że jeśli synowie tego potrzebują to nie wolno Im tego zabraniać :) Sama pamiętam, że w nocy zawsze mogłam przyjść i przytulić się do rodziców. Wpłynęło to bardzo dobrze na mój rozwój emocjonalny :) W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do poniższego artykułu i wątku: Artykuł: http://lovi.pl/pl/rodzice/191/1 Wątek: http://lovi.pl/pl/forum/10/421