Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

czeste budzenie sie / wymuszanie

Data utworzenia : 2016-01-27 01:58 | Ostatni komentarz 2016-05-20 16:59

szyszkafm

2822 Odsłony
32 Komentarze

 » Dzisiaj, 00:32 Drogie mamy, prosze o porade bo jestem juz na skraju wytrzymalosci ;( moje dziecko skonczylo teraz 7 miesiecy i mamy problem czestego budzenia - mowia zeby nie ruszac ze jak nie jest glodny to wymusza zeby go wyciagnac? Czy to mozliwe zeby juz tak potrafil? Czy on moze jest przytulasem i potrzebuje mnie obok nawet w nocy bo przeciez cieplo matki najwazniejsze... dodam ze od urodzenia spie u niego w pokoju Probowalismy go nie ruszac ale on sie nakreca i nawet minuta nie minie sie az zanosi ;( najgorsze jest to ze z tych jego budzen nie raz nie idzie go ogarnac- lewy boczek prawy boczek tylko na rece i metoda bujania/ lekkiego potrzasania... tyle miesiecy i jestem zmeczona tymi pobudkami/ placzem w nocy bo nic mu nie pasuje no juz nie mowie ze dobrze by bylo wrocic do sypialni ;( ahaaa jak skonczyl 3 miesiace to tylko mm i kiedy zabki to wiem.

2016-05-20 16:59

Mój synek też wczoraj skończył 7 miesięcy i zdarza się, że nasze noce wyglądają tak samo, z tym że ja kp i śpimy razem. Może po prostu chce pić i potrzebuje sobie pociumkać smoka od butelki a przy okazji poczuć mamę? :)

2016-05-19 15:25

W pokoju malutkiej jest taka malutka lampeczka do kontaktu. Nie chciałam przyzwyczajać ją do spania przy większym świetle. a ta lampeczka spokojnie wystarcza, że jak jej wypada smok to wchodzę i widzę od razu.

2016-05-12 09:52

Moje dzieci też śpią w ciemności i w ciszy chociaż młodszy śpi z nami w pokoju i nie przeszkadza mu włączony np. telewizor.

2016-05-11 21:42

Marta -1989 a mój mały śpi w mroku i ciemności ;-) Kiedyś jeszcze, jak był mały to mu muzyka grała w laptopie po cichutku to ok, ale pewnego dnia mu to zaczęło przeszkadzać i koniec, od tego czasu cisza i ciemność. Jak potrzebuję np. wejść do pokoju i małego przykryć, to włączam lampkę(mam taką o słabym naświetleniu, więc się nie budzi) :)

2016-05-10 12:36

Dziecko płacze, kiedy Cię potrzebuje - nie ignoruj go wtedy, bo poczuje, że nie jest dla Ciebie ważne. Jeśli się uspokaja na rękach to go poprzytulaj. Może śniło mu sie coś złego? Może ma nadmiar bodźców wieczorem?

2016-03-21 23:09

U nas w nocy całkowicie gasimy światło i jest ciemno, ale mały nie narzeka. Do zasypiania ma półmrok. Budzi sie na zasadzie, że się kręci i jęczy, ale oczu nie otwiera, da mu się butle, zje i zasypia dalej. Nie ma więc tragedii :)

2016-03-18 22:21

Nie wyobrażam sobie by w pokoju panował mrok... zawsze jest słabiutkie światło.... po pierwsze ja wtedy widzę czy wszystko jest ok u małego po drugie jak mały się budzi to nie ma takiego szoku i leży w łóżeczku i bawi się karuzelką a ja mam czas żeby wstać i zrobić mleko np.

2016-03-10 18:52

U nas też zawsze pali się lampka w pokoju obok, żeby panował taki półmrok.