Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

biegunka u noworodka

Data utworzenia : 2016-01-10 07:34 | Ostatni komentarz 2016-01-12 11:42

Dagmara.Lizurej

7468 Odsłony
12 Komentarze

Dziewczyny zaczynam nowy wątek chodzi biegunkę I noworodka wczoraj byliśmy i lekarza i stwierdził ze jest okey natomiast ja jak na szpilce. Mialysvie tak?

2016-01-12 11:42

Tak delicol na kolki i nietolerancje mleka. Fakt cena wysoka i krótki termin ważności po otwarciu ale działa działa parę minut. Pisałam że lekarz kazał dac espumisan ?jeśli nie to lekarz zaleci espumisan niestety po jednym dniu dziecko nie robili kupek A jak nie dałam jednej dawki to małemu ulzylo...

2016-01-11 09:45

Cena też jest minusem:)

2016-01-11 09:25

Adamos, delicol nie jest na receptę. Są to kropelki zawierające enzym laktaza i mi pediatra kazał dolewać do mleka kiedy podejrzewał nietolerancję laktozy, a stosuje się go też gdy dziecko ma kolki. Ja za opakowanie 15 ml zapłaciłam 49,99 zł. Wielkim minusem jest to, że po otwarciu opakowania lek można stosować przez trzy tygodnie.

2016-01-11 08:53

Delicol, a to lek na receptę?

2016-01-10 21:21

Ojej dzięki za informację dziewczyny. Teraz na spokojnie może każdej się to przyda. Karmię mm i najprawdopodobniej mogło źle wpływać po miesiącu zmieniłam na inne i teraz już robimy lepsze kupki bardziej papkowate co mnie cieszy dostaliśmy espumisan ale zamieniłam fo na delicol bo wiem że espumisan najlepszy nie jest a delicol mogę śmiało polecić B problemy z brzuszkiem działa po paru minutach. Lekarz kazał dawać mniej mleka objętościowo ale mój mały tak płakał że również wróciłam do poprzedniego karmienia narazie jest ok amchociaz jeszcze poplakuje. A co do kupek i to się nie martw kolory są rozne natomiast jesli zauważysz krew dziwny śluz to odrazu do lekarza. I teraz jeżeli chodzi o szpitale i lekarzy naprawdę trzeba uważać zadawać pytania A jeżeli nie podoba wam się to jak bada lekarz to powiedzcie mi to bo moje pierwsze dziecko zaliczyli mul tum lekarzy a jedni tak leczyli ze mi mały lecial

2016-01-10 21:14

Spokojnie czasem kupka jest zielonkawa tym bardziej że karmisz piersią miałam tak przy pierwszym dziecku

2016-01-10 21:11

Moj synek od urodzenia a ma teraz 1,5 miesiaca robi kupke po kazdym jedzeniu teraz troche sie unormowalo ale bylo tak ok 10 dziennie i wyglada jak scieta jajecznica :) ale polozna mowila ze to normalne nie ktore dzieci robia kilka razy dziennie inne raz na tydzien. A co do zielonych kupek to synek tez chyba z 3 dni robil zielone kupki i przeszlo mysle ze cos zjadlam ale w sumie to nie wiem co a z jedzeniem tez uwazalam teraz juz wprowadzam wiecej produktow.

2016-01-10 21:08

Dagmara, skoro lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku, to nie musisz się martwić. Nic nie piszesz na temat sposobu karmienia maleństwa. Jeżeli jest karmione piersią, to może robić nawet kilkanaście luźnych kupek dziennie i nie jest to biegunka. Podczas biegunki dziecko traci dużo wody w szybkim czasie. Skóra robi się sucha, mało elastyczna (jeżeli złapiesz fałdkę na brzuszku, to ta fałdka zostaje, skóra nie "wraca na miejsce" - lekarz tak sprawdza czy dziecko nie jest odwodnione). Poza tym dziecko nie siusia, jest apatyczne, ma wysuszone śluzówki, traci na wadze. Skoro pediatra nie zauważył żadnych z tych objawów, to znaczy, że z Twoim maleństwem wszystko jest w porządku. E. Machulak, mi pediatra zawsze mówi, że kolorem kupy nie należy się martwić, może być zielona i nie nie jest to objaw patologiczny. Moja mała robiła zielone kiedy jadłam jogurty.