Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

IUGR ! Czy któraś z mamuś miała w ciąży?

Data utworzenia : 2015-12-25 11:19 | Ostatni komentarz 2015-12-29 09:45

mrrrrxd

2215 Odsłony
3 Komentarze

Wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu lekarze diagnozują, gdy masa lub długość płodu jest niedostateczna w stosunku do wieku ciąży.U nas zdiagnozowana w 24 tygodniu małej brakowało do wieku ciąży 3 tygodni mimo że wszystko wcześniej było poprawne . Na szczeście ciąża donoszona urodziłąm w 38 tygodniu a mała miała 2ipół kilograma ? Czy któraś z mam ma podobne doświadczenia ? jaka była waga waszych pociech przy urodzeniu ?I jak się teraz rozwijają czygonią ładnie rówieśników ? :)

2015-12-29 09:45

zainspirowałyście mnie wypowiedziami do opisania szczegółowo mojej historii z iugr'em aby inne mamusie mogły przeczytać i troszkę przestać się martwić jeśli zdiagnozowano by iugr u nich. Jeśli macie ochotę się zapoznać to serdecznie zapraszam :) http://krainaalicji.blog.pl/iugr-co-to-i-co-dalej/

2015-12-27 14:47

Moja koleżanka, która równocześnie chodziła ze mną w ciąży(dokładnie miała termin 4 tygodnie wcześniej niż ja) też miała z tym problem, bo jej synek praktycznie idealnie urodził się w termin - 1 dzień przed i mały urodził się miał 2330g i na początku miał mały problem z przybieraniem na wadze, ale teraz? skończył 1,5 roku i jest małym, zdrowym rozrabiaką ;-)

2015-12-26 20:54

Moja znajoma miała. Jej córeczka urodziła się w 40 tc i ważyła 1200 g. Dziś jest normalną , zdrową dziesięciolatką. Rozwija się bardzo dobrze, jest szczuplutka, ale wysoka.