Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Bioderka- Czyli czy zakładać majteczki dziecku na siłe ?

Data utworzenia : 2015-12-09 21:06 | Ostatni komentarz 2015-12-25 11:35

mrrrrxd

1931 Odsłony
12 Komentarze

Moje maleństwo po pierwszej wizycie na kontroli bioderek miało za mały rozstaw... Kupiliśmy majteczki żeby je rozchylić lecz ona strasznie nie lubi ich nosić .. płacze ,krzyczy ...przeraźliwie po prostu nie chce czy zakładać je na siłe czy bez nich problemy z bioderkami nie znikną ?

2015-12-10 15:35

Nie wiem czy wiecie, ale pieluchowanie wcale dzieciom nie pomaga przy bioderkach. Polecam Wam artykuł http://mamdziecko.interia.pl/pierwsze-miesiace/news-ortopedzi-odradzaja-tzw-szerokie-pieluchowanie,nId,619206

2015-12-10 08:59

właśnie zastanawiam się nad zmianą lekarza. dziś mamy kontrolę zobaczymy co mi powie stary a później zapiszę się do innego :) zawsze to jakieś porównanie :)

2015-12-10 08:51

mi lekarz kazal pieluvchowac no i z tego mojego zakladnaia pieluszki wyszlo kilka tygodni doslownie pojechalam na kontrole okazalo sie wszytko dobrze. ale pierw sze badanie robil inny lekarz drugie inny i komu wierzyc ? ogolnie moje dziecko jest z cc wiec wierzylam ze nie moze miec nic z bioderkami bo przez moja miednice sie nie przeciskalo ale moze bledne jest moje myslenie. fakt ze juz jest ok i to najwazniejsze.

2015-12-09 22:25

ja nie kupowałam specjalnych majteczek, tylko szeroko pieluchowałam córeczkę..czyli na pieluszkę jednorazową zakładałam grubą wielorazową.Stosowałam to od zagojenia pępka do prawie 3 msc (później już tylko na noc ). Córeczka też na początku trochę protestowała, ale z czasem przywykła.Dodam, że córeczka nie miała problemów z bioderkami a pieluchowanie było stosowane zapobiegawczo...Moim zdaniem lepiej się teraz przemęczyć póki stawy są jeszcze "plastyczne", niż póżniej dziecko ma cierpieć w gipsie, na wyciągu czy w specjalnych rozpórkach...powodzenia