Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Bioderka- Czyli czy zakładać majteczki dziecku na siłe ?

Data utworzenia : 2015-12-09 21:06 | Ostatni komentarz 2015-12-25 11:35

mrrrrxd

1930 Odsłony
12 Komentarze

Moje maleństwo po pierwszej wizycie na kontroli bioderek miało za mały rozstaw... Kupiliśmy majteczki żeby je rozchylić lecz ona strasznie nie lubi ich nosić .. płacze ,krzyczy ...przeraźliwie po prostu nie chce czy zakładać je na siłe czy bez nich problemy z bioderkami nie znikną ?

2015-12-25 11:35

E.MachulakI JAK PO WIZYCIE :d ?

2015-12-15 10:29

Ja tez bylam w młodości pieluchowana bo to dziewczynki mają problem z bioderkami ale należy układać na brzuszku i rozkładać wlansie i jak się nosi dziecko to tez szeroko i może nie potrzeba majtek i pieluch

2015-12-11 16:48

My też się tak nosimy I często kładziemy na brzuszku oraz jak na zdjęciu poniżej Mrrrrxd my też będziemy mieli 2-ga kontrolę mam nadzieje ze i u nas będzie ok jak i na pierwszej wizycie

2015-12-11 16:10

a więc tak kontrola była ;D Pani Doktor przybiła ze mną pąteczkę :) Podobno bioderka już ok :) tylko teraz czego to zasługa?? Sądzę żę dzięki odpowiedniemu noszeni maluszka ! Nogi szeroko blisko do siebie . Kazała tylko tak nosić i szeroko rozkładać jej nóżki i unikać leżenia ba bokach !

2015-12-10 22:00

Pierwsza dziecko miało problem z bioderkami, mała nosiła podwójna pielucha tetra na pampersy po miesiącu było już ok. Synek puki co wszystko ok usg także mam nadzieje ze do przyszłej wizyty się nic nie zmieni. Staram się szeroko rozstawać bioderkami przy noszeniu go na rękach kładziemy się też często na brzuszku przy czym ćwiczymy unoszenie główki

2015-12-10 17:23

ja moją też kładę na brzuszku i szeroko rozkładam nóżki ( tego też bardzo nie lubi i głośno protestuje ) Zakładałam tez podwójne pieluszki . Mama mi mówiła że ja też nosiłam te pieluchomajtki i to dłużej niż pół roku...;/

2015-12-10 16:21

Podobno problem z bioderkami dotyczy dziewczynek... Tak przynajmniej zapenial nas pan ortopeda, chyba z innych przyczyn ale dotyczy to też dzieci urodzonych naturalnie... Jako 'uraz' przy porodzie. Pamiętam, dotyczył on mojego młodszego rodzeństwa. Owe pieluchy, a u nas nazywane 'deskami' były obecne i również płacz im towarzyszący. Ja u swoich chłopaków jedyne co stosuje to noszenie - na swoim boku, na tak zwana "Żabkę" i częste układanie noworodka i wczesnego niemowlaka w pozycji na brzuszku z szeroko rozłożonymi nóżkami :)

2015-12-10 16:02

Ja nie pieluchowalam i z bioderkami bylo ok