Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Za szybki wzrost??

Data utworzenia : 2015-11-27 07:54 | Ostatni komentarz 2017-01-02 12:47

Kotwic_

2715 Odsłony
10 Komentarze

Hej. Moja córa urodziła się pod koniec września mając 57cm i 3,7kg... Przy pomiarach w 7 tygodniu miała 65cm (!) i 5,1 kg. Obecnie (9t) ma ok 5,6kg, wzrostu nie znam... niemniej ostatnio sprawdziłam siatki centylowe i wzrost jest zbyt duży (nie mieści się w siatce :D, a w porównaniu do wzrostu wagi - jest zdecydowanie za duży). Pytanie czy powinnam się martwić? Lekarz nic nie powiedział, więc teraz już nic nie wiem.... :( Btw. czy któraś z Was wie może czy jest strona/aplikacja na której mogłabym zapisywać wymiary dziecka na bieżąco? tak żebym potem mogła porównywać to z siatkami centylowymi? czy pozostaje mi excel? ;)

2015-11-27 09:30

Nie martw się każde dziecko przybiera indywidualnie na wadze oraz rośnie. To nie oznacza nic złego , może być tak , że Twoje dziecko teraz Bedzie intensywnie przybierać na wadze ii rosnąć a potem przystopuje. Nie martw się siatki cebulowe to czysta statystyka , więc odchylenie to nie jest katastrofa. Moja córka warzyla za dużo a potem wróciła do normy. Wiele wątków jest na forum o podobnych sytuacjach. Jak tylko skorzystam z komputera to podesle linki. Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to są aplikacje na telefon. Jeżeli Twój telefon obsługuje system android to polecam moje dziecko.

2015-11-27 09:25

Nie martw się! Jeżeli lekarz nic nie mówił - znaczy jest ok. Mój też zawsze ze wzrostem poza siatką, a waga średnia. W 6 tygodni urósł 10 cm :) Tu możesz zaznaczać wzrost dziecka: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/codzienne-zycie-z-dzieckiem/krzywa-wzrostu