Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nóżki dziecka "podkulone" po uszka

Data utworzenia : 2015-11-22 21:18 | Ostatni komentarz 2015-11-23 22:52

nena2606

1394 Odsłony
4 Komentarze

Witam czy któraś z mam rodziła poprzez cesarkie cięcie i nóżki dziecka były "podkulone" po uszka dziecka? Odbyliśmy wizyte u ortopedy powiedział że Nati ma " bioderka w granicach normy". Czy moge się obawiać że coś będzie nie tak? Czy nóżki mu się wyprostują? Jeśli tak to kiedy?

2015-11-23 22:52

Ja miałam CC z powodu ułożenia pośladkowego. I mój syn też miał jak to pani dr nazwała ,, koślawce ". Rehabilitacja, odpowiednie Ćwiczenia z rehabilitantem i w domu i śladu nie będzie. Dodam że u nas z bioderkami było i jest wszystko ok.

2015-11-23 13:54

Ciało dziecka jest bardzo elastyczne , jeżeli lekarz potwierdził, że z dzieckiem jest dobrze to się nie martw. Nie umiem Ci powiedzieć kiedy nogi będą wyprostowane bo to zależy od dziecka. Tylko nie próbuj ich prostować na siłę czy robić ćwiczenia bez konsultacji. Pamiętaj o podawaniu witaminy D.

2015-11-22 22:29

nena2606 również nie za bardzo zrozumiałam co z tymi uszkami i nóżkami. Moja koleżanka miała cc, ponieważ dziecko było ułożone pośladkowo. Poszli na kontrolę do ortopedy około 6 tygodnia i od razu okazało się, że są problemy z bioderkami - męczyli się rok. Dużo by pisać, ale już wszystko ok. Także jeżeli coś by było nie tak to już byście wiedzieli. Jeżeli jest w granicach normy, to nie ma się czym martwić. Zapewne macie za jakiś czas kolejną wizytę? Mój synek urodził się z jedną stópką, taką bardziej skręconą, wygiętą - też się bałam, że coś nie tak, że mu tak zostanie - przeszło nie wiem kiedy. Także - będzie dobrze :)

2015-11-22 22:01

Nena nie za bardzo zrozumiałam o jakie podkulenie chodzi? Czy Twój synek urodził się z położenia miednicowego? Bo u tych dzieci jest tak, że nóżki zachodzą aż za główkę. Skoro byliście u ortopedy i nie było żadnych niepokojących objawów to jakim skrzywieniem się martwisz w chwili obecnej? 5 miesięczne dziecko ma jeszcze bardzo elastyczne i kości i stawy więc spokojnie trzeba dać mu czas, dbać o prawidłowy rozwój i odpowiednio suplementować witaminę D.