Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Przewracanie się z pleców na brzuszek i odwrotnie

Data utworzenia : 2015-10-26 11:29 | Ostatni komentarz 2015-10-28 12:27

kum_pela

9663 Odsłony
11 Komentarze

mam takie pytanie bo moje dziecko pieknie sie przewracało z pleców na brzuszek i odwrotnie jak skoncyzla 4,5 miesiąca robila to często wiec balam sie ja zostawiac na lozku bo mogla mi fiknac jak sie odwrocilam po pieluszke czy po cos , nawet w lozeczku swoim co malo miejsca jest potrafila na brzuszek sie przektecic i obserwowac sobie zabawki ktore tam stały. Od pewnego czasu przestała sie przekręcać. Klade ją na brzuszek a ona nic jakby zapomniala. Czy powinnam się martwić?

2015-10-26 17:15

Bo dziecko woli ćwiczyć nowe umiejętności. Mój synek często miał tak ze cos robił często, a gdy poznawał nowa możliwość przestał wykonywać wcześniejszą. Teraz wzięła się za śniadanie a to dla niej ciekawsze. Np przy raczkowaniu tak jest. Póki dziecko nie chodzi to na raczkach spędziło by cały dzień, a gdy posmakuje chodzenia nie przechodzi na raczki bo to juz nie ciekawe.

2015-10-26 13:24

Skończyła 5 miesięcy no i zawziecie chce siedzieć podnosi się w wozku jak daje jej reke to łapie i chce się podnieść ja jak na brzuszku z nia sie bawi pokazuje że się przewraca i brawo bije ale dla niej jakby to nie istniało co innego ja fascynuje promowanie siadania

2015-10-26 12:06

Kumpela pewnie że nie ;) moja bardzo późno się zaczęła obracać bo koło 6 miesiąca, i w sumie też się martwiłam. po pewnym czasie również przestała się obracać. Twoja córcia przekręcała się często bo nauczyła się czegoś nowego ćwiczyła, bawiła się nową umiejętnością. Może teraz już nie ma ochoty się obracać, może przechodzi skok rozwojowy. Jeśli cię to niepokoi to może podczas zabawy poćwiczcie obroty, a córcia już pełza?raczkuje? W jakim teraz jest wieku?