Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Przewracanie się z pleców na brzuszek i odwrotnie

Data utworzenia : 2015-10-26 11:29 | Ostatni komentarz 2015-10-28 12:27

kum_pela

9664 Odsłony
11 Komentarze

mam takie pytanie bo moje dziecko pieknie sie przewracało z pleców na brzuszek i odwrotnie jak skoncyzla 4,5 miesiąca robila to często wiec balam sie ja zostawiac na lozku bo mogla mi fiknac jak sie odwrocilam po pieluszke czy po cos , nawet w lozeczku swoim co malo miejsca jest potrafila na brzuszek sie przektecic i obserwowac sobie zabawki ktore tam stały. Od pewnego czasu przestała sie przekręcać. Klade ją na brzuszek a ona nic jakby zapomniala. Czy powinnam się martwić?

2015-10-28 12:27

Kacper już dawno potrafił z brzucha na plecy się przekręcać, ale jak odkrył że da się z pleców na brzuch to już zapomniał o tamtej umiejętności. pewnie niedługo mu się przypomni :)

2015-10-27 14:09

Moja córka też nie obracała się bez przyczyny, gdy chciała sięgnąć po coś lub czemuś się przyjrzeć to się obracała. Turlania u niej nie wiedziałam, nie miała na to ochoty. Dziecko nie zapomina takich umiejętności.

2015-10-27 06:52

Dziękuję za waszą pomoc odetchnelam z ulgą tak faktycznie to pełza i obraca się wokół własnej osi jak ja poloze na macie to wszytko chce dosięgnąć się przekręca i tak jak u nienormatywnej ciekawią ja stopy

2015-10-26 23:31

moja też zapomniała - ale teściowa mówi, że to dlatego, że dużo nowych rzeczy odkryła (np. to, że palce u nóg są smaczne) i teraz skupia się na paluchach :) A moj kuzyn przestał mówić gdy zaczął chodzic - czasami dzieci tak mają, że gdy odkryją coś nowego to zapominają o całej reszcie :)

2015-10-26 22:58

Mój synek się turlał mając jakoś pół roku może ? ale robił to może 2 tygodnie a potem przestał :) Nabył wtedy nowe umiejętności i na nich chyba się skupiał więc wydaje mi się że takie turlanie to już dla niego było nic i wolał coś nowego :) nie martwiłabym się tym zbytnio na Twoim miejscu bo dziecko rozwija się każdego dnia a skoro już tą umiejętność opanowała to teraz pewnie ćwiczy nad czymś nowym :)

2015-10-26 22:05

kum_pela skoro córcia opanowała umiejętność obracania się to nie ma czym się martwić. Już sobie poćwiczyła i nie ma ochoty teraz obracać się, woli zdobywać nowe umiejętności. Niektóre dzieci obracają się stale, turlają się po podłodze. Niektóre tylko wykorzystują tę umiejętność do osiągnięcia celu np. zmiany pozycji na bardziej atrakcyjną.

2015-10-26 20:44

Dziecko w wieku 6 miesięcy powinno się przekręcać z brzuszka na plecy i odwrotnie. Twoja córcia już się przewracała, teraz ćwiczy nowe umiejętności i pewnie za jakiś czas przypomni sobie o tych przewrotach. Dzieci tak mają,ucząc się nowych umiejętności zapominają o tym co robiły wcześniej,

2015-10-26 20:41

Dokładnie dziecko lubi ćwiczyć nowe umiejętności. Nie piszesz czy leżąc na brzuszku przesuwa się do tyłu. Może zaczęła raczkować i to jest ciekawsze, bo się przemieszcza a nie leży w jednym miejscu. Najlepiej położyć dziecko na kocyku dać mu kilka zabawek (ale nie w zasięgu ręki tylko troszeczkę odsunąć) i zostawić na chwilę samo sobie żeby zobaczyć co zrobi.