Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

2 miesięczne niemowlę ciągle głodne. Co zrobić?

Data utworzenia : 2015-10-21 19:58 | Ostatni komentarz 2016-03-08 18:28

smerfetka5

4295 Odsłony
26 Komentarze

Mam pytanie. Córeczka koleżanki ma 2 miesiące. Jest bardzo grzeczna lecz nie chce spać. Patrzy wokolo jak sie zdrzemnie to tylko na godzinke? Jest ciagle glodna vo poltorej godziny karmi ja i ciagle chce jesc. Karmi piersia czesto lecz dalej glodna. Nawet gdy wypije mleko kupne tez nadal glodna. Czy znacie jakis sposob na to??;-)

2015-10-21 21:02

Zgadzam się z Artan , przede wszystkim ważne jest jak maleństwo przybiera na wadze i skąd pewność że jest głodne?. Może ma silną potrzebę bycia blisko mamy. Mój synek też tak miał na początku szczególnie w nocy, płakał i kiedy przystawiałam go piersi chwilę ssał a później zasypiał. Bywało też tak że oboje zasypialiśmy podczas takiego " karmienia" i po chwili znów się budził a ja nie wiedziałam czy chwilę wcześniej się nie najadł czy znów jest głodny :) . Co do spania to mój synek od początku bardzo mało spał a teraz jest jeszcze gorzej - w ciągu dnia śpi jedynie 15-20 min. Nawet w żłobku panie zgłaszają mi że synek nie śpi gdy inne dzieci ładnie przesypiają godzinę lub dłużej ale taki jego urok.

2015-10-21 20:52

Trochę mało tu informacji i dość ogólne przedstawione zagadnienie ..... Pytanie czy dziecko dobrze przybiera na wadze? Bo jak dobrze to pierwsze co mi przyszło do głowy to, że ten typ tak ma :-). Może mama ma za mało pokarmu i potrzebne jest zwiększenie laktacji? A może dziecko ma taką silną potrzebę bliskości, bo jest jeszcze malutkie i chce być cały czas przy mamie i tak na prawdę nie jest głodne? I wreszcie czy mama chce by to dziecko funkcjonowało według jej potrzeb tj. przesypiało noc, jadło co 3 godz itp?