Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Problem z oczkami

Data utworzenia : 2013-03-26 14:55 | Ostatni komentarz 2015-03-27 17:53

Kaajkaa

13945 Odsłony
39 Komentarze

Mój synek ma 9 tygodni. od około 7 tygodni ropnieja mu oczka. a konkretniej jedno. kilka razy w ciagu dnia leci mu z oczka łezka z ropki. zas jak sie budzi po nocy to ma w koło oczka zastygnite zółte jakby strupki. i nie wiem jak sobi dac z tym rade :(

2013-03-26 20:05

Sól fizjologiczna (częste zakrapianie) i masaż kanalika łzowego (wewnętrzny kącik oka) to najlepszy sposób na ropiące oczka. W pracy spotkałam się, że lekarze przy ropiejących oczka przepisywali Tobrex, który pomagał. Musisz też dbać o to by mieć czyste ręce przy masowaniu (to oczywiste, ale wolę napisać), by nie nadkażać oczka.

2013-03-26 18:09

Nam przepisano Tobrex na ropiejące oko i kazano masować kanalik łzowy. problem ropiejącego oka znajdziesz kajka tutaj>>>> http://lovi.pl/pl/forum/11/253/1

2013-03-26 17:10

Mojej malutkiej w 2 mies zaropiało jedno oczko pediatra przepisał kropelki Biodacyna mieliśmy kroplić 2razy dziennie po 1 kropli plus masaż kącika tak jak pisze burek.Lekarz zaznaczył ,że właśnie często kanaliki są zatkane i dlatego oczka ropieją czasami potrzebny jest mały zabieg odetkania kanalika,ale Emilci szybko to przeszło i obyło się bez zabiegu. Oczka codziennie przemywam wacikiem ruchem od zewnątrz w kierunku noska kierunek też jest istotny,nasz pediatra mówił ,ze herbata może wysuszać skórę powiek i lepiej przemywać roztworem soli.

2013-03-26 15:50

Jak nie pomaga to i sól fizjologiczna to udaj się do innego lekarza bo to coś nie tak aby tak długo ropiały oczka. :) Spróbuj również masować oczka małego (wewnętrzny kącik) podobno ułatwia to odetkanie kanalików łzowych Lub przemywać naparem z rumianku jeśli maluch nie jest na niego uczulony możesz spytać też w aptece o kropelki Lacrimal .

2013-03-26 15:47

byłam i kazał przemywac czarna herbata bo to niby nic powaznego. ale to nie pomaga dlatego pytam tu

2013-03-26 15:47

Kaajkaa ropiejące oczka mogą być problemem infekcji np zapalenie spojówek ponieważ kanaliki łzowe są bardzo wąskie. Jeśli ropka utrzymuje się tak długo udaj się z dzieckiem do okulisty. Jednym z domowym sposobów leczenie ropek jest przemywanie oczek solą fizjologiczną (od zewnętrznego kącika do wewnętrznego) o czym pewnie wiesz. Także radze Ci się udać do okulisty pobierze on wymaz tej wydzieliny i wtedy zaleci leczenie

2013-03-26 15:42

Powinnaś udac się do lekarza, Pamiętam że mała moja miała podobnie tyle tylko, ze zaczeły ropieć oczka było to w około 5-6 tygodniu ponieważ tego dnia była u mnie położna (wizyta patronażowa) kazała zgłosić się do lekarza aby dziecko obejrzał lekarz (mówiła ze przy tak małych dzieciach mgą to być pierwsze objawy choroby) Pamiętam ze nie było to nic poważnego, lekarka kazała przemywać oczka solą fizjologiczną dodam ze były to niewielkie ropki. Męża znajomego dziecko miało problem z kanalikami ;/ myslę ze dobrze byłoby się wybrać do lekarza.