Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Oliwka tak czy nie?

Data utworzenia : 2015-10-15 18:17 | Ostatni komentarz 2015-12-19 22:33

martulaa91

5322 Odsłony
91 Komentarze

Witam Was Mamusie, Piszę bo już za niecałe 3 tyg. powitam na świecie swoją pierwszą pociechę i ciągle mam dylemat dotyczący pielęgnacji maleństwa po kąpieli. A wszystkiemu winna jest oliwka. Bo niby ją kupiłam, niby jest na wyposażeniu, jednak nie wiem czy powinnam jej używać do pielęgnacji, gdyż spotkałam się już parę razy z opiniami, że nie powinno się jej używać na skórze noworodka, bo bardzo wysusza. Dlatego chętnie dowiedziałabym się co o tym sądzicie, szczególnie zwracam się tu do mam z doświadczeniem, które mogły by mi co nieco podpowiedzieć, a może i polecić co w zastępstwie "kontrowersyjnej" oliwki :)

2015-10-15 21:11

Ja polecam Ci emolienty szczególnie na początku kiedy skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna. Kąpiąc maleństwo w wodzie z dodatkiem emolientów nawilżysz skórę dziecka dość dobrze i po kąpieli sama zauważysz że na skóra jest nawilżona i wystarczy ją delikatnie osuszyć ręcznikiem. Ja na początku jedynie pupę synka dodatkowo smarowałam ale kiedy w mieszkaniu włączono centralne ogrzewanie musiałam dodatkowo natłuszczać skórę dziecka korzystając też z oliwki. Jednak szczególnie w pierwszych tygodniach polecam używać emolienty.

2015-10-15 18:29

Dziękuję :)

2015-10-15 18:25

Martula tu możesz poczytać http://lovi.pl/pl/forum/9/410/1