Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Oliwka tak czy nie?

Data utworzenia : 2015-10-15 18:17 | Ostatni komentarz 2015-12-19 22:33

martulaa91

5323 Odsłony
91 Komentarze

Witam Was Mamusie, Piszę bo już za niecałe 3 tyg. powitam na świecie swoją pierwszą pociechę i ciągle mam dylemat dotyczący pielęgnacji maleństwa po kąpieli. A wszystkiemu winna jest oliwka. Bo niby ją kupiłam, niby jest na wyposażeniu, jednak nie wiem czy powinnam jej używać do pielęgnacji, gdyż spotkałam się już parę razy z opiniami, że nie powinno się jej używać na skórze noworodka, bo bardzo wysusza. Dlatego chętnie dowiedziałabym się co o tym sądzicie, szczególnie zwracam się tu do mam z doświadczeniem, które mogły by mi co nieco podpowiedzieć, a może i polecić co w zastępstwie "kontrowersyjnej" oliwki :)

2015-12-19 22:33

Ja oliwki nigdy dzieciom nie nakladalam. Nawet żadnych balsamow. Kąpie w Dzidziusiu i skórę mają odpowiednio nawilzone. Nie jestem zwolennikiem "wielu " kosmetyków dla dzieci i niemowląt.

2015-12-12 17:18

My mamy z Rossmanna, taka biała 'buteczka' :)

2015-12-12 01:04

natalii_88 musze poszukac nivea z oliwka :) bo na razie używam ziajki natluszczajacej ale jest tylko w sklepie zielarskim i w tesco, a moze nivea była by bardziej dostępna

2015-12-10 16:35

I ja kupiłam oliwkę, jako utarty niezbędnik w wyprawce dla malucha, ale również nie stosowałam, jakoś takie śliskie dziecko ubierać w ciuszki... Noe bardzo. Ale skoro już byla to dolewałam ją do kąpieli oczywiście do płynu na początku było to Oliatum, gdy się skończył w ruch poszła Nivea. Jakoś do Johnson mam uprzedzenia, często uczula. Ostatnio zauważyłam, że Nivea posiada płyn do kąpieli dla maluszków właśnie z dodatkiem oliwki i powiem, że to fajna sprawa. Skóra jest nawilzona ale delikatnie. Nie tak bezposrednio. Sama nieraz stosuje ten myk, gdy nie mam czasu na nałożenie balsamu po kąpieli bo mój Pan mnie wzywa :)

2015-12-09 22:37

Ja oliwkę co kupiłam do wyprawki sama używam :-) a maleństwo kąpie w oilatum i smaruję lekkim kremem nivea baby..oliwka wysusza skórę niemowlaka, zatyka pory i jak dziecko ma potówki to utrudnia ich wyeliminowanie..

2015-12-09 15:40

Cześć ja kupiłam oliwkę robiąc wyprawkę i nigdy jej nie użyłam. Położna powiedziała mi żeby nie używać oliwki bo zapycha pory jeśli skóra nie jest jakoś mocno przesuszona. Używam balsamu na dobranoc od Johnson baby :) i jestem bardzo zadowolona także mogę polecić. Koleżanka z kolei ktora rodziła w podobnym terminie używa tylko oliwki dla swojej córeczki i ona jest bardzo zadowolona, nie widzi żadnych zastrzeżen.

2015-12-08 22:54

Byłam u lekarza... Przepisał mi maść na grzybicę... Bardzo zabawne. Oczywiście nie pomogło. Biorę witaminy. Plyn do zmywania ten sam, proszek również. Mnie to nie swedzi, tylko właśnie szczypie...

2015-12-08 19:56

Nie zmieniałaś detergentów ? może byc od tego. Ja mam tak co roku w okresie zimowym i to taka moja natura ale byłam z tym u dermatologa bo było to uciążliwe i na wszelki wypadek kazał zrobić badania hormonalne. Może też idź najpierw do lekarza i się upewnij co to ? pamietam też miałam bardzo suche,czerwone plamy i szczypało tak że czasem byłam bliska płaczu. Teraz używam masło shea albo olej kokosowy i jest znacznie lepiej,na pewno mniej swędzi i nie jest aż tak suche.