Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1089 Wątki)

Problem z oczkami

Data utworzenia : 2013-03-26 14:55 | Ostatni komentarz 2015-03-27 17:53

Kaajkaa

13949 Odsłony
39 Komentarze

Mój synek ma 9 tygodni. od około 7 tygodni ropnieja mu oczka. a konkretniej jedno. kilka razy w ciagu dnia leci mu z oczka łezka z ropki. zas jak sie budzi po nocy to ma w koło oczka zastygnite zółte jakby strupki. i nie wiem jak sobi dac z tym rade :(

2015-03-27 17:53

moja mała ma 3 tygodnie i w pierwszym tygodniu życia też ropialy jej oczka przemywam solą i już jest okej

2015-03-27 14:03

Próbowałaś przemywać solą fizjologiczną? Jeżeli tak i zauważyłaś opuchliznę zgłoś sie do lekarza

2015-02-27 14:19

donnavito, Agusia 8 my mielismy tak silne stany zapalne (nie tylko zapchane kanaliki ale rowniez zapalenie spojowki), ze sam masaz czy tez przemywanie sola fizjologiczna lub rumiankiem nie wystarczalo,,,tylko lek o ktorym pisalam pokonal ta przykra dolegliwosc i odpukac juz kilka miesiecy mamy spokoj (predzej problem nawracal minimum raz w miesiacu):/

2015-02-23 21:07

My mielismy specjalna sol fizjologiczna do oczu w kroplach.

2015-02-23 20:37

Mój synek też miał podobnie i ropiały mu oczka,nie byłam z nim u lekarza bo jak była położna to powiedziała że to nic złego że u większość dzieci tak oczka ropieją i żeby je przemywać solą fizjologiczną albo woda i robić to delikatnie.Mam to pomagało i kąciki oczu były czyste i już tak nie ropiały.

2015-02-23 00:02

Nie trujc e dzieci tymi lekami, w wiekszości przypadkow pomaga masaz kanalików, tylko trzeba uciskac dość mocno, mamy się boją, i myśłą, ze nie działa, i trzeba to robić kilka razy dziennie po kilka minut, pomoże na pewno.GosiaDr ja nie rozumie, o co chodzi z tym stanem zapalnym, przecież masuje się kanalik, żeby przestał ropieć, jakby samo przestało ropiec, to ani masaż ani leki nie byłyby potrzebne.

2015-02-20 13:54

Moze to byc objaw zapalenia spojowki albo zapchanego kanalika łzowego...to tez czesto zdarza sie u malych dzieci. U nas problem z tym byl od samego poczatku i stale nawracał. Masowalismy oczka od wewnatrz, przemywalismy sola fizjologiczna i rumiankiem. Problem ustapil jednak po uzyciu zapisanych przez okuliste dzieciecego kropli OFTAQUIX...są one dosc drogie bo kosztuja ok. 45 zł ale naprawde warto....wczesniej stosowalismy wiele innych antybiotykow w postaci kropli do oczu i nic nie pomagaly...a te zadziałały jakby reka odjął..

2014-10-09 15:16

A dziewczyny spróbujcie przemywać oczka z naparu Świetlika