Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Potliwa główka

Data utworzenia : 2015-10-13 14:00 | Ostatni komentarz 2015-10-28 18:10

nienormatywna

2221 Odsłony
18 Komentarze

Dziewczyny zastanawiam się czy mam się czym martwić czy nie - dlatego potrzebuję Waszej rady. Zosia (5 miesiecy bez tygodnia) l za kazdym razem jak sie budzi - ma mokrą poduszkę. Jej główka się bardzo poci (ubranka są suche, tylko glówka i szyjka mokre) ale gdy sprawdzam ją podczas snu to nie jest za specjalnie ciepła (ma np zimne rączki, policzka itp. Dzis zasnela mi w samym bodziaku pod kocem i wydawało mi sie, ze nie jest za ciepło ubrana - a i tak poduszka była mokrzusienka. Nawet kłade jej pieluchy pod głowę bo po jednej drzemce dwie pieluchy są mokre na tyle ze musze je suszyć. Czy to normalne? O czym moze to świadczyć?? Nie brakuje jej witamin?? I dlaczgeo tylko główka?

2015-10-28 18:10

ja latem dawałam tak samo bo i tak przecież unikałam słońca ;)

2015-10-28 16:23

Już jej podaje więcej :-) mam nadzieję że wystarczy i problem zniknie :-)

2015-10-28 15:14

Latem to można mniej witaminy D bo się wychodzi na powietrze i słoneczko świeci i gromadzi się witamina D w organizmie ale gdy jest szaro ponuro to pediatra może zaleci dodatkowe witaminy

2015-10-28 14:38

Też przechodziłam epizod z potliwą głową, po telefonie do pediatry kazał zwiększyć podawanie witaminy d na jakiś czas. Po kilku dniach przeszło i odstawiałam dodatkową witaminę D.

2015-10-28 13:00

często pocenie główki wiąże się z niedoborem wit d, Kacprowi też przez jakiś czas się pociła ale wolałam wstrzymać się z badaniem krwi bo i tak był dużo razy wkłuty igłami. na szczęście samo przeszło :)

2015-10-24 15:11

Heh normatywna fajnie by było jakby nas bolało to co dziecko i wiedzielibyśmy co zrobić ale niestety tak nie jest.

2015-10-24 11:40

hehe nienormartywna masz racje a ja tez jeszcze na szczepieniu nei bylam tylko my na 3 mamy isc ale przez choroby na razie sie wstrzymalam. A Zosia dzielna da rade najlepiej podpytaj pediatry moze sam Ci zaleci albo badania albo skieruje dalej

2015-10-14 21:47

:( że też nie mogą pobrać mojej krwii do jej badań .... Uważam, że dziecko do 2 roku życia powinno być połączone z matką układem nerwowym i limfatycznym .... tak żeby mnie bolało to co ją i żeby mnie kłuto zamiast ją ...