Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Jak oduczyć dziecko noszenia na rękach

Data utworzenia : 2013-03-21 17:27 | Ostatni komentarz 2013-07-09 12:11

Kaajkaa

5176 Odsłony
12 Komentarze

Witam, jesli temat się powtarza to bardzo przepraszam. wpisałam w wyszukiwarkę na stronie "oduczyć" i nie wyszukało mi tego oduczenia, tylko oduczanie ssania kciuka, smoczka czy spania z rodzicami. a więc mam pytanie - mój synek ma 8 tygodni i wciąż chce być na rękach, nie wiem jak sobie z tym poradzić. czy któraś z mam mogła by mi doradzić? próbowałam już chyba wszystkiego: - odkładałam do łóżeczka w chuście - kładłam obok niego moja koszulkę polana mlekiem z piersi - otulałam w rożku - kładłam na kocyku, pod kocykiem - dawałam mu pod główkę kawałeczek szmatki żeby miał wyżej główkę - kładłam go na kołdrze żeby miał taką imitację obięcia (ciepło i objęcie) - przytykałam mu do policzka kawałeczek pieluszki żeby miał coś przy buźce i nadal płacze. jak tylko go odkładam od razu ryk, nawet nie zdążę rąk spod niego wyjąć i już płacze...

2020-02-10 21:50

Dziecko może być zwyczajnie glodne. Karmienie piersią niestety nie pokazuje ile nasze dziecko je. Warto pilnować aby maluch przy cycku nie spał tylko jadł. Jeśli się bawi od razu odstawić. Przy bardzo dużym odruchu ssania ratują tak na prawdę smoczek. Ssanie kciuka przez dziecko niesie gorsze konsekwencje niż smoczek. Tak jak Panie mówiły wcześniej warto zainteresować dziecko. Musi się polubić z lozeczkiem i wiedzieć że jest tam bezpieczny. 

2013-07-09 12:11

maluszek ma pół roczku. nadal nie chce leżeć. mam mate edukacyjną, projektor, karuzelkę i setkę kolorowych zabawek i nic . tylko ręce i ręce. w wózku nie chce jeździć i płacze jakby go katowali. musimy go nosić w nosidle co jest wygodne na zakupach, ale na spacerze już mniej. czy oduczanie dziecka w sposób drastyczny czyli zostawianie na pare minut mimo że płacze jest dla dziecka szkodliwe? bo już nic nie działa i pediatra kazała go zostawiać mimo płaczu i nie przejmować sie nim, ale nie wiem czy tak potrafię... martwię się , ze coś się mu stanie (przepuchlina czy inne dziadostwo...)

2013-03-22 17:20

Ja projektor kupiłam na szafce używany za 40 zł. Ma również funkcję samoistnego włączania kiedy dziecko płacze, Ja dokładnie mam ten: http://szafka.pl/c1121346-projektor-lampka-kubus-puchatek.html. Mojemu synkowi bardzo się podoba, a melodia jest spokojna i go wycisza. Jeśli chodzi o zabawę to kiedy widziałam, że mały reaguje na światło i obserwuje różne rzeczy zaczęłam mu pokazywać zabawki, Dzięki temu się nie nudził i szybko zaczął łapać.

2013-03-21 22:23

Ten jest troszkę inny chyba starsza wersja,naszą się nie nakręca ustawia sie ją tak by sama się włączała albo na 15 min są 3 opcje i różne melodyjki i potem dziecko już starsze może naciskać na niej postacie ,które wydają dźwięki. http://allegro.pl/projektor-tomy-kubus-puchatek-stan-idealny-od-1zl-i3115123260.html http://allegro.pl/karuzela-z-pozytywka-pluszowa-12-kol-promocja-i3120123985.html My mamy coś w tym stylu w żywych kolorach:)

2013-03-21 21:59

to chyba ten http://tablica.pl/oferta/lampka-projektor-tomy-pozytywka-kubus-ID2iQbR.html#b048ea6b61;r:;s: bo karuzelki ładnej nie moge znaleźć. takiej coby grała kręciła się i miała jakieś ładne zabaweczki kolorowe

2013-03-21 21:18

Moja jadła spała a jak się obudziła to się rozglądała i patrząc się na karuzelki lub jakieś wiszące bajery długo wytrzymywała.Lampy to chyba wszystkie dzieci lubią:)W 3 miesiącu zaczęła już wyciągać rączki i niezdarnie zaczynała łapać,a jak jej włożyłam do rączki gryzaczek to już go sobie gryzła choć często jej jeszcze wtedy wypadał.Teraz już radzi sobie doskonale potrafi godzine gryść gryzaka jak jej spadnie na macie to sobie go dostaje i dalej sie bawi.Tak,że kaajkaa jeszcze troszkę i będzie coraz lepiej:) Odnośnie projektora to my mamy taki jak na zdjęciu nowy kosztuje ok 100zł my dostaliśmy go w prezencie jest z firmy tomy.Wpisz sobie w allegro "projektor kubuś"widzę że są aukcje z używanymi,ale karuzelka mniejszy wydatek a też super

2013-03-21 20:57

to takie małe dziecko już się może bawić? mój synek ciągle je , śpi albo płacze. nie zwraca na mnie ani na zabawki uwagi. maskotki jak widzi to płacze (ogólnie zawsze płacze jak nie je i nie śpi...). a jak na coś patrzy to na światło, słońce, ogólnie na jasne miejsca (okna czy lampy na suficie). ale sumie dziś sie patrzył na psa jak się bawił kością i faktycznie był cicho długi czas. a taki projektor to droga rzecz? skad moge to dostac? to sie nazywa projektor czy jakoś bardziej złożona nazwa?:)

2013-03-21 20:49

Też mamy taki projektor to bardzo fajna sprawa,Emilka dostała go na chrzciny można go tak ustawić,że jak dziecko zaczyna się ruszać czy płakać sam się włącza.Moja bardzo szybko się karuzelką interesowała nie musiała być nawet puszczona tak po prostu obserwowała ją sobie,ważne by była kolorowa ja mam z tych najtańszych choć znajoma pożyczyła mi fisher price z projektorem,ale jakoś te 3 misie na niej są w takich marnych kolorach że wcale jej się to nie podobało więc szybko z powrotem zawiesiłam naszą zwyczajną którą mam po pierwszej córce.Czasami to co najdroższe wcale nie jest najlepsze:)