Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

LEKARSTWA

Data utworzenia : 2015-08-24 11:46 | Ostatni komentarz 2015-09-07 10:47

Kotwic_

1687 Odsłony
9 Komentarze

Witajcie, w ramach wyprawki zakupiłam wcześniej kilka "leków" takich jak Octanisept, UnimerBaby, sudocrem i wit D i K... Na opakowaniach jest napisane, że przechowywać poniżej 25st C. Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy w związku z ostatnią szalejącą pogodą -wysokimi temp. powyżej 30 st (nie mam w mieszkaniu klimatyzacji, było baaaaardzo ciepło- jak na dworze)- muszę wyrzucać te środki, czy spokojnie można używać? :) Wszystko było przechowywane w szufladzie (nie narażone na słońce :P ) Ktoś wie? :)

2015-09-07 10:47

ja trzymam w szafce, ale i tak jest tego malo bo syrop na ulewanie, priobiotyk, krople na kolki. czopki na goraczke trzymam w lodowce :)

2015-08-31 00:12

Ja mam swoja z partnerem osobna apteczke i Cela ma osobna, jednak jej apteczka jest bardzo uboga, sklada sie z masci do dziaselek, ibufenu ktorego i tak nie mozemy uzywac, witaminy c i d, no ina tym koniec, reszta gazikow wacikow jest w jej przyborniku

2015-08-24 22:47

Wydaje mi się że spokojnie możesz ich używać ja swoją apteczkę trzymam w kuchni wysoko na półce :P

2015-08-24 19:46

Gdybym miała patrzeć na wilgoć to u Nas w domu nie mogłabym ich trzymać nigdzie; ) W Polsce w łazience jest najchłodniej i ma ona świetną wentylację dlatego się o leki nie martwię; ) Najważniejsze to to, by lekarstwa i cała chemia były wysoko - w miejscu niedostępnym dla dziecka.

2015-08-24 19:09

U mnie tak samo w łazience jak u Artan więc trzymamw szufladzie w sypialni

2015-08-24 18:48

U mnie w łazience za wilgotno i za ciepło na takie przechowywanie. Lepiej sprawdza się szafka przy ścianie w pokoju. Ale każdy musi w swoich czterech ścianach znaleźć jak najdogodniejsze miejsce: suche, zacienione i w miarę chłodne.

2015-08-24 17:55

Teraz, podczas pobytu w Polsce, trzymam leki w łazience - właśnie ze względu na to, że tam, jest najniższa temperatura. W swoim domu nie mam z tym problemów, bo u Nas aż takich upałów w tym roku podobno nie było. Jeżeli chodzi o przechowywanie to w Lidlu co jakiś czas pojawia się taka szafeczka "apteczka", wisząca na kluczyk - mam zamiar właśnie taką kupić i powiesić w łazience; )

2015-08-24 12:49

Ja trzymam w szufladzie. Czyli mają tam ciemno i tak szybko się nie nagrzewają... Jakbym miała tak patrzeć na te upały to bym musiała połowe rzeczy powyrzucać. Jeśli zapch, kolor,konsystencja się nie zmieniła to śmiało możesz używać :)