Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Ropne upławy u 3 miesięcznej dziewczynki

Data utworzenia : 2015-08-10 12:44 | Ostatni komentarz 2015-08-18 06:58

nienormatywna

3085 Odsłony
21 Komentarze

Dziewczyny tak jak w temacie - Zosia od kilku dni po nocy ma ropne upławy, które czasami zasychają a czasami są luźne. Niepokoi mnie to trochę - spotkałyście się kiedyś z czymś takim u tak małej dziewczynki? Iść z tym do pediatry czy jakiegoś dziecięcego ginekolga? Jak dbać o higienę w tamtych miejscach - codziennie myć dokładnie, czy tylko przemywać,, czy jak najmniej podrażniać? Pomóżcie ...

2015-08-11 22:51

dzieki dziewczyny - była, kazała mi iśc do ginekologa dziecięcego :) Więc jutro z rana idziemy :) A póki co mam smarować clotrimazolem

2015-08-11 05:10

Ja rownież na twoim miejscu udalabym się jak najszybciej do pediatry ale jakiegoś dobrego i zaufanego. Może gdzies kał się dostał lub długo niezmienialne pieluszki, a teraz jest bardzo ciepło i bakterie szybko się rozwijaj. Może wietrz tez krocze jak najcześciej by nie pogłębić tego stanu, wiadomo ze jak jest pieluszka to nie ma dostępu powietrza. Nie poddawałabym w ciemno żadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

2015-08-10 13:48

Nienormatywna przejdź się z małą do pediatry bo po Waszych perypetiach można spodziewać się różnych rzeczy. Jak dla mnie mała ma infekcję pochwy którą mogła nabyć w wyniku przedostatnia się w tą okolicę kału. Trzeba zrobić i wymaz i badanie moczu by móc zastosować właściwe leczenie. Ja tą okolicę myję wodą przegotowaną ale możesz spróbować specyfiku polecanego przez AmiAga. I doustnie dałabym małej probiotyk.

2015-08-10 13:37

Zawsze dla pewności możesz iść do pediatry

2015-08-10 13:02

Takie uplawy u niemowlaka mogą być pierwszym objawem zapalenia sromu, pochwy lub obydwu, ale nie muszą. Nie pieczesz czy ma to jakiś specyficzny zapach czy kolor jest taki sam zawsze. Czy stan okolic intymnych nie jest jakiś mocno zaczerwieniony podrazniony? Jeśli jest tego duża ilość warto podpytać pediate może i zalecić jakoś test w kierunku czystości pochwy. A do mycia okolic intymnych można już kupić specjalne preparaty do stosowania od pierwszych dni zycia ja ma z Musteli bo może to co używasz do tej pory jest zbyt intensywnie w tych miejscach.