Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zasypianie przy piersi.

Data utworzenia : 2015-07-13 19:04 | Ostatni komentarz 2016-01-03 22:17

domino1401

2215 Odsłony
10 Komentarze

Mój problem polega na tym , że syn który obecnie ma 4 miesiące od około miesiąca przestał zasypiać na leżąco przy piersi. Wcześniej syn zasypiał przy piersi i gdy budził się w nocy dostawał szybko pierś i zasypiał po jakimś czasie. Ja byłam szczęśliwa i wyspana i on również. Nie wiem co się jemu teraz odwidziało, bo nie chce zasypiać na leżąco w ogóle więc muszę go nosić i tulić. Gdy uśnie odkładam. Kłopot największy mam z wstawaniem w nocy. Maluch budzi się z zegarkiem w ręku co 3 h i ja za każdym razem muszę go brać na ręce i kołysać dopóki nie uśnie. Takich pobudek mam 3 lub 4 .Jestem potwornie niewyspana. Gdy próbuję by jadł na leżąco to po 20 sekundach puszcza pierś odwraca się na plecy i zaczyna płakać, ponownie przystawiam, łapie pierś na chwilę i puszcza. Nie chcę go przyzwyczaić do zasypiania na rękach, bo nie ukrywam, że na leżąco było mi wygodniej. Może któraś z Was poradziła sobie z podobnym problemem? Proszę o rady.

2015-07-13 20:26

na 4 miesiące dziecko po pierwsze jest już bardziej ciekawe świata, a po drugie dotychczasowe czynności zaczynają je nudzić i mają potrzebę zmiany. Mój młodszy syn praktycznie do tych 4 miesięcy sam zasypiał w łóżeczku po karmieniu, najadł się i wkładałam go do łóżeczka, a on zasypiał, bez jakiegokolwiek bujania, potem zaczęły się problemy - nam pomogła bliskość, tzn. syn zasypiał z nami w łóżku, bo inaczej rzucał się w łóżeczku i płakał, on był zmęczony i my także. A tak zasypia do tej pory po karmieniu z nami, nie jest to jakieś uciążliwe, a potem Mąż przekłada go do łóżeczka i jest spokój do rana.

2015-07-13 20:09

Domino, a nie wygląda Ci to na skok rozwojowy? Choć jeżeli ten stan trwa już miesiąc, to troszeczkę długo jak na to. Bo jeżeli dziecko mimo zmiany pozycji się najada, dobrze przybiera na wadze to nie wygląda by miało jakiś poważny problem zdrowotny. Jedyne co może sugerować np. refuks jest to wyginanie się na plecki w pozycji leżącej i puszczanie piersi. Czasami dziecku za mocno leci pokarm i takie spionizowanie, może ten gwałtowny strumień nieco ograniczać. Nie wykluczone jest tez to, że być może ma taką silną teraz potrzebę bliskości?