Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czy pojawiający się kaszel to powód do niepokoju?

Data utworzenia : 2015-07-10 15:27 | Ostatni komentarz 2016-11-01 19:08

K.Haplyk

3582 Odsłony
32 Komentarze

WITAM MOJ SYEK OSTATNIO ZACZAL KASZLEC NIE WIEM CZY TO NATURALNY ODRUCH U DZIECKA CZY TEZ TO NIE JEST CZASEM PRZEZIEBIENIE. SYNEK MA DOPIERO 2 MIESIACE PRAWIE CZY MAM PODOW DO NIE POKOJU? CZY ISC Z NIM DO LEKARZA NA KONTROLE A MOZE NIE MAM CZYM SIE MARTWIC?

2015-07-11 05:22

U nas też się zdaza, że synek kaszlnie od czasu do czasu. Oczywiście za pierwszym razem matka myślała, że syn przeziebiony... Może faktycznie mamy suche powietrze, sama mam nieraz sucha sluZowke w nosie...

2015-07-11 00:27

Zgadzam się z dziewczynami może to być suche powietrze, może być natłok śliny, myślę że jak nie ma innych symptomów: temperatura, brak apetytu, katar, osłabienie to nie masz co się obawiać :)

2015-07-10 16:53

Nie piszesz jaki to jest rodzaj kaszlu: wilgotny czy suchy, kiedy się pojawia, czy kaszle też przez sen czy tylko w dzień, czy coś przynosi ulgę tej dolegliwości, czy towarzyszą temu inne objawy. Bo może to być błachostka jak te suche powietrze a może rozwija się coś poważniejszego.

2015-07-10 16:50

Mój synek miał kaszelek jak był taki mały i pediatra powiedział,że zaczęła się mu większa produkcja śliny i dlatego kaszle bo nie nadąża z połykaniem.Tak osluchowo był czysty,miał też zdrowe gardło i idealne wyniki badań z krwi.

2015-07-10 16:23

Dokładnie jesli nie ma kataru czy zaczerwienionego gardła to kaszel nie jest objawem choroby. Może dziecko jest za grubo ubrane. Sprawdzałaś jaki ma karczek i plecki, czy nie są spocone. Zwróć też uwagę na wilgotność powietrza w mieszkaniu. Dzieci często powinny mieć powietrze bardziej nawilżone. Kaszel może być też objawem jakiejś alergii.

2015-07-10 16:08

Dokładnie tak jak mówi roxi - Suche powietrze jest częstą przyczyną kaszlu (ja kupiłam nawilżacz na olx za 40 zl i włączam na noc). Mój mały też ma 2 miesiące i czasem też kaszle.. no i mega charczy :)

2015-07-10 16:07

też bym nie biegła z byle czym do lekarza, tym bardziej, że nie opisujesz tutaj żadnych innych objawów. Jak pisze roxi, może być zbyt suche powietrze w pokoju, warto je nawilżyć nawilżaczem, albo rozłożyć na grzejniku mokry ręcznik.

2015-07-10 15:42

A nie masz przypadkiem suchego powietrza w mieszkaniu? często to jest przyczyna kaszlu. Ja myślę,że jak maluch nie ma objawów tj. katar,osłabienie,gorączka i w ogóle to nie ma co panikować :)mój w tym okresie często sobie charczał jak mu ślinka zalegała.