Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czy pojawiający się kaszel to powód do niepokoju?

Data utworzenia : 2015-07-10 15:27 | Ostatni komentarz 2016-11-01 19:08

K.Haplyk

3581 Odsłony
32 Komentarze

WITAM MOJ SYEK OSTATNIO ZACZAL KASZLEC NIE WIEM CZY TO NATURALNY ODRUCH U DZIECKA CZY TEZ TO NIE JEST CZASEM PRZEZIEBIENIE. SYNEK MA DOPIERO 2 MIESIACE PRAWIE CZY MAM PODOW DO NIE POKOJU? CZY ISC Z NIM DO LEKARZA NA KONTROLE A MOZE NIE MAM CZYM SIE MARTWIC?

2016-11-01 19:08

Pewnie u Ciebie angel sytuacja opanowana tak? Ja pewnie w sytuacji pojawienie się kaszlu u dwumiesięcznego dziecka jak u autorki natychmiast wybrałabym się do pediatry.

2016-10-26 19:55

Znalazłam ten wątek i postanowiłam go odświeżyć. Właśnie pierwsze przeziębienie dopadło moją 6 miesięczną córeczkę.Ostatnio była marudna,mało spała a dzisiaj w nocy miała 3 godzinną przerwę w spaniu.Wcześniej myślałam,że może ząbkuje,ale dzisiaj pojawił się już kaszelek.Wcześniej sporadycznie też kasłała.Już przewidywałam ,że to może alergia albo,że kaszle z powodu nadmiaru śliny. Zaczęłam podawać jej Cebion,posmarowałam jeszcze klatkę i plecki maścią rozgrzewającą.Myślę jednak ,że ma już problem z gardłem.Jutro musimy odwiedzić lekarza.

2015-12-21 21:07

Ja bym nie ryzykowala i poszła do lekarza. Nie chce oczywiście nikogo straszyć ale jak mój synek miał dwa miesiące zaczął mi kaszlec. Najpierw sporadycznie , później coraz częściej. Moja mama twierdziła ze nie ma powodów do niepokoju. W końcu mały przestał mi jeść i cały czas płakał. W nocy jechałam z nim na pogotowie gdzie się okazało ze ma angine ropna i konieczny był antybiotyk ... widziałam jego gardelko bo pani doktor mi pokazywała i to był naprawdę okropny widok. Teraz gdy tylko mały zaczyna kaszlec od razu idę do lekarza. To są moje osobiste doświadczenia i lepiej żeby człowiek jeśli chodzi o dzidziusia uczył się na cudzych błędach :-)

2015-12-06 00:30

Roxi własnie zauważyłam że coś sie zaczyna sączyć mu z noska, nie ma gorączki, czasami ma kaszel ale zauwazyłam ze wtedy kiedy cos sobie gryzie i chyba produkcja sliny się zwiększa. może ten katar i kaszel teraz na zeby się pojawił. gorączki nie ma :)

2015-12-04 17:36

Mój synek również podkasłuje. Jest zdrowy. A kaszelek jest spowodowany refluksem. Jak mu się odbija to treść z żołądka podchodzi mu do gardełka. Może twój synek ma refluks żołądkowy. Ulewa po karmieniu?

2015-12-02 12:53

Dominika często kaszel jest gdy dziecko mocno ulewa więc może dlatego u was tak się dzieje. Ja w sumie też z kaszelkiem do lekarza nie chodzę,poszłabym gdyby miał gorączkę i się bardzo źle czuł. teraz przy ząbkach miał kaszel i to przez 2 dni był mokry i katar ale uznałam że skoro dobrze się czuje,nie ma nawet stanu podgorączkowego to nie będę go ciągać po lekarzach

2015-12-02 12:36

ja to bym musiała być co kilka dni u lekarza z tym kaszlem u Kacpra. i wtedy to na pewno coś by złapał wchodząc do przychodni do tej bomby z bakteriami itp ;) raz tylko poszłam bo już miał spory kaszel a że już przechodził zapalenie płuc to się bałam powtórki. ale na szczeście zdrów.

2015-12-02 11:18

A mi się wydaje ze jeśli dziecko nie gorączkuje śpi spokojnie i ten kaszel się nie nasila to nie ma powodu do obaw , co prawda lekarzem nie jestem więc moim skromnym zdaniem jezeli mama ma jakiekolwiek obawy to dla świętego spokoju i zdrowia dziecka można przebadać dziecko bo różnie to bywa