Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Płacz przed zasypianiem

Data utworzenia : 2015-07-04 19:00 | Ostatni komentarz 2022-10-31 21:37

B.JASEK

14605 Odsłony
47 Komentarze

Witam serdecznie. Proszę pomóżcie mi, bo naprawdę nie wiem co robić :( Moja 6 miesięczna córeczka Ala od 2 tygodni histerycznie płacze przed zasypianiem (drzemki, wieczorne zasypianie). Ala zasypia od urodzenia w swoim łóżeczku. Po położeniu do łóżeczka, zamknięciu śpiworka i podaniu smoczka zasypiała samodzielnie bez płaczu. Teraz jak ją daje do śpiworka to bawi się (przewraca się na brzuch, wędruje po łóżeczku) i po 10 min. "zabawy" histerycznie płacze/ albo od razu płacze. Najczęściej wypada jej smoczek, ale gdy jej znowu podaje to tez płacze. Próbowałam być przy niej przy zaśnięciu, głaskałam ale córka pobudzała się jeszcze bardziej i nie było mowy o spaniu. Za każdym razem gdy wychodziłam z pokoju to histerycznie płacze. Przed każdą drzemką córka jest najedzona i ma zmienianą pieluchę - więc to nie jest to. Czytałam, że w 6 miesiącu pojawia się lęk separacyjny - czy to jest to? Czy ktoś miał taką sytuację? Czy to normalne? Pomóżcie, już nie mam siły słuchać jej płaczu, płacze razem z nią :(

2015-07-05 09:29

ja bym zrezygnowała z tego śpiworka teraz latem, przecież to z pewnością dziecku gorąco jest, człowiek ubiera się najcieniej jak może, a dziecko w śpiworku... Druga sprawa, że dziecko półroczne może odczuwać lęk separacyjny, mój synek też długo zasypiał sam w łóżeczku, ale właśnie około 5-6 miesięcy też płakał i sam zasnąc nie chciał, po prostu potrzebował bliskości i przytulenia.

2015-07-04 23:48

Moja córeczka też płakała, i nawet teraz w wieku 8 miesięcy zdarza się jej płakać przed snem. Najbardziej płakała tak około 6 miesiąca i ja własnie na kark tego leku separacyjnego zrzuciłam winę za to zachowanie. Zanosiła się płaczem przed dziennymi drzemkami nawet tak do kwadransa zanim usnęła. Właściwie przestaje płakać jak się ją połozy w naszym łóżku. Jak widzę, że złapała głęboki sen to ja odkładam. Budzi się też w nocy i płacze to muszę wziąć ją do nas i tak śpimy do rana. Pewnie też na ten stan mają wpływ emocje jakich nasze dzieci doświadczają w ciągu dnia poznając i odkrywając otaczający ich świat i w ten sposób odreagowują. Nic tylko trzeba cierpliwie czekać aż stan ten ustąpi. Bo ja mam taka szczerą nadzieję.

2015-07-04 23:43

Czytając ten wątek to samo sobie pomyślałam co napisała Beata74, teraz są takie upały że małej może być ciepło w śpiworku. Mój synek zasypia przykryty tylko pieluszką, w nocy jak wstaje do karmienia to później go nakrywam takim cienkim kocykiem :)

2015-07-04 22:48

A może jest dziecku za ciepło w śpiworku i przez to ten płacz. Przykryj dziecko tylko pieluszką i sprawdź czy będzie się tak dziać.

2015-07-04 22:22

Też z reguły mała zasypia samodzielnie, albo przy piersi ale jak widzę że mała zmęczona a marudzi czy płacze a nie chce jeść, czy nie chcę Jej ciągle nosić to wkładam Ją do wózka i worze wtedy zasypia i kładę Miśkę z powrotem do łóżeczka.

2015-07-04 20:01

Myślę ze może to byc lęk separacyjny, moja tez tam miala teraz już tylko czasem sie jej to zdarza. Kiedy mi plakala to bralam ja na ręce bo ewidentnie potrzebowała wtedy mojej bliskości, jak sie uspokoiła to odkladalam. Czasem naprawde dlugo byla we mnie wtulona i idkladalam dopiero jak zasnela. Spróbuj ja tez troszke bardziej zmeczyc może potrzebuje tez mniej snu...

2015-07-04 19:53

u nas lęk separacyjny gdy sie zaczął to jeden wielki dramat. Do 6 miesiąca nie mogłam narzekać a potem zaczęło się... :) Może połóż ją u siebie w łóżku,polulaj na spokojnie i jak w końcu zaśnie to ją odłóż?