Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Ropniak po szczepieniu

Data utworzenia : 2015-06-25 23:20 | Ostatni komentarz 2016-08-31 10:49

nienormatywna

44476 Odsłony
25 Komentarze

Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania w żadnym wątku dotyczącym szczepień więc piszę. Zosia jest jeszcze przed szczepieniami, ale była szczepiona w szpitalu na gruźlicę. Zrobił jej się bąbelek - ale od kilku dni (Zosia kończy dziś 5 tygodni) zaszedł jej mocno ropą i pęcznieje coraz bardziej. Czy to normalne? Czy powinnam jej to przebić i oczyścić z ropy? Kiedy zniknie jej ten ślad i czy po szczepieniach po 6 tygodniu będzie to samo??

2016-08-31 10:49

Nic z tym nie robić samo się zagoi, ja ostatnio pytałam pediatry i jest to podobno normalny stan poszczepienny jak najbardziej w normie i oznacza, że szczepionka się przyjeła

2016-08-27 16:52

Bealia to dobrze że nie miałaś tego ropnia u dziecka bo niestety prawie każde dziecko ma :( moja dwójka miała...

2016-08-09 09:12

U synka naszczescie nie bylo zadnego ropniaka i ogolnie dosc dobrze znosi szczepienia. Jutro idziemy na kolejne.

2016-08-08 22:49

U nas jest dalej bąbel ale położna co wizytę mi o nim mówiła, żeby właśnie się nim nie stresować bo zniknie. Więc ja się nim w ogóle nie przejmuje. Wiem, że jest ale zniknie i zostanie właśnie plamka.

2016-08-06 20:26

Nas w szpitalu poinformowano o tym, że po tej szczepionce pojawia się taki ropny bąbel i żeby absolutnie się nie stresować, że to normalne. Na wizycie u pediatry, która dokładnie bąbel obejrzała od razu zaznaczyła, że ma nadzieje, że się tym nie przejmujemy bo to normalna reakcja. Bąbel się pojawił i znikł. Teraz jest czerwona plamka.

2016-08-06 14:34

Tuz po urodzeniu sie coreczki polozna mowila nam ze po szczepieniu moze pojawic sie w miejscu uklucia cos a la "wrzód". "Pod żadnym pozorem nie mozna go przebijac wyduszac i uwazac przy kapieli by nie zamoczyc a zniknac powinien samoistnie" Ja rowniez obmywalam Octaniseptem, szybciutko zaczelo się goic i został tylko leciutki slad.;)

2016-06-15 21:50

Dzisiaj zauważyłam ropny bąbel w miejscu szczepienia u mojej Malutkiej.Przyznam się ,że spanikowałam jak to zobaczyłam,bo jest to dosyć duże.Szybko jednak znalazłam wiele porad na tym forum. Jeszcze w piątek wybieramy się na szczepienie to pani doktor zerknie na to swoim fachowym okiem.

2016-06-07 22:12

Powiem Ci że ja sama sie wystraszyłam gdy synkowi pękł ten ropień. Dostał ataku płaczu i krzyku, nie wiedziałam co się dzieje, ale ewidentnie coś było na rzeczy, bo nawet mąż był przerażony jego krzykiem. Zaczęłam go oglądać i na rękawku pajaca zobaczyłam mokry ślad ropny właśnie okolicy szczepienia. Delikatnie obmyłam Octeniseptem miejsce wokół ranki bo było zalane ropą, zmieniłam ubranko, synek się uspokoił, wyciszył a ranka zaczęła się ładnie goić i teraz już tylko ciemny śladzik pozostał :) Konsultowałam to z pediatrą, mówiła żeby wietrzyć, nie przemywać ewentualnie jeśli ubranko podrażnia (np zimą) to nakleić na czas wyjścia z domu suchy jałowy gazik, ale to w ostateczności.