Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1113 Wątki)

śluz w kupce dziecka

Data utworzenia : 2015-06-23 11:28 | Ostatni komentarz 2015-06-29 15:57

J.Myszka

3914 Odsłony
23 Komentarze

Od niedzieli w kupce mojego malego brzdaca pojawil sie sluz. Podejzewam ze to po niestrawionym jedzeniu sobotnim i niedzielnym , bo poraz pierwszy podalam mu warzywka z wolowina. czy to normalne? czy jednak mam sie zglosic do pediatry?

2015-06-23 13:24

Śluz w kupce może być na tle alergicznym. I tu by się to nawet zgadzało... Również nie jechała bym z tym do pediatry... Jeśli odstawisz wołowinę powinno wszystko się uformować.

2015-06-23 12:31

Lepsza od wołowiny jest cielęcinka, delikatniejsza. W obecnych zaleceniach żywieniowych mięso wołowe można podawać po skończonym 7 miesiącu także dużego wyprzedzania Myszka tu nie zrobiła. Ale należy wziąć pod uwagę fakt, że dziecko jest wcześniakiem i troszeczkę korygować jego wiek właśnie do tych brakujących tygodni. Choć jak się rozwija prawidłowo to niekoniecznie. Tu na lovi o rozszerzaniu diety u wcześniaka http://lovi.pl/pl/forum/8/4960/1. Resztę napisała już agrafka. U mnie śluz był kilka razy, właśnie jak mała miała problem z przetrawieniem. Odczekiwałam i za jakiś czas było już ok. A skoro macie planowe szczepienia to pewnie, że trzeba to wykorzystać i porozmawiać z pediatrą. Pzdr

2015-06-23 12:17

Oj 7 m-cy to zdecydowanie zbyt wcześnie by podawać wołowinę dziecku.

2015-06-23 12:13

J.Myszka śluz w kupce niemowlaka może mieć wiele przyczyn i w większości przypadków nie są objawem patologii. ..o ile nie towarzyszą mu inne niepokojące objawy typu bóle brzuszka, ulewania, ogólny niepokój i przede wszystkim brak przyrostu masy ciała.Jeśli po raz pierwszy podałaś dziecku warzywka z wołowiną to najprawdopodobniej one wywołały u Twojego dziecka taką reakcję, ponadto wołowina należy do produktów silnie alergizujących i nie powinno się jej podawać dzieciom...Ja z wizytą u pediatry bym się wstrzymała i zaleciła obserwację dziecka.

2015-06-23 11:58

To podczas piątkowej wizyty popros o zwarzenie i przynajmniej na jakiś czas nie podawał wołowiny.

2015-06-23 11:51

Wazony byl ostanio dwa tyg. temu wazyl 8500 a 7 tyg. wczesniej wazyl 7600 wiec przybiera ladnie za kilka dni skonczy 7 miesiecy. Dobrze sie sklada bo w piatek ide z nim na szczepienie wiec poprosze o zwazenie go jeszcze raz. Ale chetnie wszystko wcina nie marudzi. Nie ma krwi w czasie oddawania kupy. Sadze ze po prostu ta wolowine podalam mu za wczesnie. musze liczyc sie z tym ze to wczesniak. Niektore fora podaja ze wolowine dziecko powinno dostac po roku.

2015-06-23 11:37

Śluz nie zawsze oznacz, ze z dzieckiem dzieje się cos niepokojącego. Przede wszystkim musisz zaobserwować, czy oby w kupce dziecka nie ma krwi. A czy maluszek przybiera na wadze prawidłowo, bo jeśli nie to ja bym pojechała z tym problemem do pediatry i porobiła badania. A czy przy tym nie zauważyłaś jakiś innych objawów u maluszka, może jakos inaczej się zachowuje, jest marudne, płaczliwe. Zaobserwuj czy taki sluz to tylko jednorazowo się pojawił czy wystepuje częściej.