Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Problemy z drzemkami

Data utworzenia : 2015-06-08 10:54 | Ostatni komentarz 2015-07-21 01:08

B.JASEK

4248 Odsłony
13 Komentarze

Witam :) Jestem mamą 6 miesięcznej córeczki. Jest to moje pierwsze dziecko, więc wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Od 5 miesiąca rozpoczęły się problemy z drzemkami w dzień. Córka ma 3 drzemki (po 2 h aktywności) . Obecnie gdy położe córkę do łóżeczka, to Ala zamiast spaniem jest zainteresowana nowymi umiejętnościami (przewracanie na boki, dotykanie stópek) a czas drzemki leci. Jest bardzo pobudzona. Zauważyłam, że drzemki trwają ok 25 - 40 minut (kiedyś 1,5 h) W dzień Ala śpi ze smoczkiem, w nocy bez. Przedwczoraj w akcie desperacji w dzień zasunęłam rolety 100% zaciemnienia, było ciemno jak w nocy i Alicja po czasie zasnęła. Czy mogę zasuwać rolety przy każdej drzemce? Czy potem nie będzie problemów z rozróżnianiem dnia i nocy? Co zrobić by córka znowu ładnie spała w dzień? Czy to przejściowe? Pozdrawiam serdecznie.

2015-06-08 21:58

Widocznie Twoja córcia już nie potrzebuje tyle spać w ciągu dnia.

2015-06-08 15:15

Dziecko potrzebuje już mniej snu. Przygotowując dziecko do drzemki powinnaś je wyciszyć, usunąć z pola widzenia rozpraszające przedmioty, zaciemnić pomieszczenie. Dzieckow tym wieku potrzebuje już tylko 2 drzemek w ciągu dnia. Po roczku sytuacja znowu ulegnie zmianie, bo dziecko zacznie spać tylko raz po obiadku. Na razie usypiaj maluszka przed obiadkiem i po obiadku.

2015-06-08 11:53

Im dziecko starsze tym mniej snu potrzebuje..Pamiętam sama jak trudno było mi przerzucić się na kilka drzemek w ciągu dnia (obecnie są to 2 lub 3 - córka 10ms) z tego nieustannego snu, który towarzyszył jej w pierwszych miesiącach. Wydaje mi się, że nie masz się czym niepokoić, córka prawidłowo się rozwija, wykazuje zainteresowanie światem otaczającym jak i swoim ciałem - etap odkrywczy. Wg mnie nic na siłę jeśli nie jest śpiąca nie powinnaś jej usypiać, chyba że drzemki macie wpisane w harmonogram dnia. U mnie córka zasypia przytulona do pieluszki lub w wózku na spacerze.

2015-06-08 11:34

Ja tez bym się tym nie martwiła. U nas właśnie jak synek skończył 5 miesięcy już tak ładnie nie spał w dzień jak kiedyś. Niestety tak już jest, ze czym dziecko jest starsze tym mniej tego snu potrzebuje. Jak córka ma trzy drzemki w dzień to bardzo ładnie. Mój synek ma roczek i teraz zazwyczaj jest jedna drzemka w dzień do dwóch godzin. Jak chcę żeby synek dłużej sobie pospał to staram się nie za bardzo hałasować, ale zaznaczę, ze synek nigdy nie był wychowywany w absolutnej ciszy. Rolet w dzień nigdy nie zasłaniałam, bo łóżeczko jest postawione tak że słońce nigdy nie pada bezpośrednio na łóżeczko, chociaż słońce dociera do tego pokoju tylko rano. Mogę jeszcze doradzić, ze maluszki ładnie spia na dworze, jak chciałam żeby synek mi zasnął, bo był bardzo marudny to brałam go na dwór i w wózeczku ładnie sobie spał, U nas jest jeszcze tak, ze jak przegapię moment snu u synka to później jest mu coraz trudniej zasnąć.

2015-06-08 11:14

Wraz z wiekiem dzieci potrzebuje coraz mniej snu i to sie zmienia z miesiąca na miesiąc. Prawdopodobnie Pani dziecko wlasnie osiągnęło ten moment że nie potrzebuje już tak dużo snu. Jeżeli między drzemkami jest normalnie aktywne, nie ospałe, marudne czy rozdrażnione to znaczy że taka ilość snu jej wystarczy. Może Pani zasłaniać rolety bo przecież po ich zasłonięciu nie przesypia takiej ilości czasu jak w nocy. Jednak pozostawiłabym córce wiecej swobody co do tego czy chce przed drzemką poćwiczyć nowe umiejętności czy nie. To bardzo dobrze o niej świadczy jeśli to robi. To oznacza że swietnie się rozwija. Mogłaby Pani próbować ja bardziej zmęczyć przed drzemką ale po co skoro jest wystarczająco wypoczęta po 40minutowej drzemce. Może Pani spróbować zmodyfikować ilość drzemek Np do 2 ale dłuższych.