Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Problemy z drzemkami

Data utworzenia : 2015-06-08 10:54 | Ostatni komentarz 2015-07-21 01:08

B.JASEK

4246 Odsłony
13 Komentarze

Witam :) Jestem mamą 6 miesięcznej córeczki. Jest to moje pierwsze dziecko, więc wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Od 5 miesiąca rozpoczęły się problemy z drzemkami w dzień. Córka ma 3 drzemki (po 2 h aktywności) . Obecnie gdy położe córkę do łóżeczka, to Ala zamiast spaniem jest zainteresowana nowymi umiejętnościami (przewracanie na boki, dotykanie stópek) a czas drzemki leci. Jest bardzo pobudzona. Zauważyłam, że drzemki trwają ok 25 - 40 minut (kiedyś 1,5 h) W dzień Ala śpi ze smoczkiem, w nocy bez. Przedwczoraj w akcie desperacji w dzień zasunęłam rolety 100% zaciemnienia, było ciemno jak w nocy i Alicja po czasie zasnęła. Czy mogę zasuwać rolety przy każdej drzemce? Czy potem nie będzie problemów z rozróżnianiem dnia i nocy? Co zrobić by córka znowu ładnie spała w dzień? Czy to przejściowe? Pozdrawiam serdecznie.

2015-07-21 01:08

Lepiej nie zaciągaj rolet bo dziecko nie będzie wiedziało czy jest dzień czy noc ja to Tobie odradzam. I tak jak dziewczyny piszą Twoje dziecko nie potrzebuje już tyle snu co wcześniej... Mam córę i tak jak Twoja ma 6 miesięcy i tak samo bryka nawet w łóżeczku po prostu Ją tam zostawiam i czekam aż sama się zmęczy ... i potem podchodzę do łóżka a Miśka śpi na brzuchu albo w przeciwnym kierunku od poduszki i mam z tego nie zły ubaw :)

2015-07-21 00:11

Potwierdzam, potwierdzam!! Moja córka ma 6 miesięcy i ma dwie czasem trzy drzemki w ciągu dnia od 20 do nawet 60 minut ( o ile to można nazwać drzemką) Jeśli dziecko jest spokojne, radosne, uśmiecha się , jest skore do zabawy nie ma powodu do obaw.Widocznie więcej snu nie jest mu potrzebne.

2015-06-21 20:05

Mała poznaje świat, wydłuża jej się pora aktywności. Nie zmuszaj do spania. Ja robię tak, że jak maly chce spać, ale nie usypia tylko wariuje prawe na śpiocha pozwalam mi w łóżeczku się powygłupiać, wychodzę, a ja już jest pora to sam padnie, bądź mnie nawołuje. Rolety nie mają sesu, bo zaburzą jej rytm dnia i zdezorientują.

2015-06-10 22:07

Dokładnie z roletami jestem tego samego zdania co rikitikitam lepiej nie uczyć takich rzeczy bo potem będą problemy, na spacerze też nie będzie idealnie ciemno. A weszłam tu żeby napisać że wczoraj moja mała wstała wcześniej z drzemki i aktywności miała 4,5 godziny! Nie chciała wcześniej zasnąć.

2015-06-10 13:43

Tak to już jest, że im dziecko starsze, tym mniej snu potrzebuje. Nowe umiejętności czy zabawki w zasięgu wzroku potrafią skutecznie zniechęcić do spania. Moja córa jak ją usypiam co chwilę siada i muszę ją odkładać. Myślę, że powinnaś wydłużyć czas na zabawę pomiędzy drzemkami, żeby córa się bardziej zmęczyła i chętniej zasypiała. Ja bym z roletami uważała, bo dziecko powinno spać przy dziennym świetle, żeby nie pomieszała mu się noc z dniem. Później może o 3 w nocy chcieć się bawić, a cały dzień przesypiać. Inna kwestia jest taka, że jeśli gdzieś wyjedziecie chociażby na wakacje czy do rodziny, a tam nie będzie możliwości zasłonięcia okna, to dziecko w ogóle nie będzie w stanie zasnąć.

2015-06-10 12:31

B.Jasek tak jak piszą dziewczyny, jest to normalny etap w rozwoju pociechy. Nowe bodźce i umiejętności stymulują ją do ruchu a nie do spania. Nasza córcia ma to samo, szczególnie w weekendy nie śpi w ciągu dnia, tylko obserwuje starszego brata, bawi się zabawkami, zjada swoje stopy, nasze palce. Potrafi nie spać od 6 rana do 19 wieczorem. I tak przez cały weekend. Za to w poniedziałek odsypia za cały weekend. I powiem wam, że to nie pierwszy raz jak tak zrobiła, bo już tak z 3-4 weekendy mamy. Nic tylko się cieszyć dziewczyny, że dzieci rosną i się prawidłowo rozwijają.

2015-06-08 23:14

Ale sa też takie dni jak u nas dzisiaj, gdzie synek zasnał już o 18.00 i nadal spi w najlepsze. Mleko jadł na spiocha. Pewnie pogoda go pokonała.

2015-06-08 22:54

moja córka ma teraz 6 miesięcy i od miesiąca musiałam już jej zmienić plan drzemek. Wcześniej wstawała o 7 i szła spać o -9 do 11 -13 do 15 17-17;30 - między 19;30 a 20 szła spać do rana czyli 7 Miesiąc temu przestawiłam ją na 3 godziny aktywności ponieważ nie chciała chodzić spać tak wcześnie, Teraz to wygląda tak: wstaje o 7 i idzie stać - 9-9;30 do 11 -14 do 16 -między 19;30 a 20 idzie spać do rana;) Dziecko 6 miesięczne spokojnie wytrzyma 3 godziny albo i dłużej, zależy od dziecka