Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zielona piana zamiast kupki

Data utworzenia : 2015-06-03 18:28 | Ostatni komentarz 2015-06-23 11:46

nienormatywna

7740 Odsłony
46 Komentarze

Dziewczyny jeśli taki temat już jestem to mnie proszę nakierujcie, ale obecnie sama sobie już nie radzę i potrzebuje pomocy. Moja mała od początku ma problemy z kolkami i kupkami (okazało się, ze ma nietolerancje laktozy). Odkąd przyjmuje kropelki z enzymem laktazy jest lepiej, ale nadal bardzo jest zagazowana i ciężko jej sie załatwiać bez gwizdków Windi, a dziś to w ogóle byłam w szoku - zamiast kupki pojawiła się zielona piana ... Co to może znaczyć? Czy winą może być to, że zjadłam ostatnio winogrona (położna mnie przestraszyła, że bardzo tym mogłam małej zaszkodzić). Czy może jakaś bakteria jej przeszkadza? Dodam, że mała ma 12 dni i jeszcze nie zrobiła normalnej kupki - tylko biegunki z białymi grudkami. Myslałam czy nie zacząć jej podawać probiotyków. Co o tym myslicie? Miałyście podobne problemy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

2015-06-10 12:26

nienormatywna dodatkowo poproś lekarza o wizytę u alergologa i gastrologa, bo może to być alergia na jakieś pokarmy które przyjmujesz. A może tak wyglądają kupki po ty leku? Stosowałyście dziewczyny ten lek?

2015-06-04 22:43

nienormatywna zapytaj lekarza o probiotyk Laptopic. Zawiera on bakterie kwasu melkowego, dzięki którym zwiększa się zdolność do fermentacji laktozy. Skutkami mogą być biegunki, które są niebezpieczne, ponieważ doprowadzają do utraty wody i niezbędnych związków które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Takie długotrwałe biegunki mogą skończyć sie nawet niedożywieniem.

2015-06-04 00:18

Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi i podpowiedzi. Lekarz widział córkę w poniedziałek - wtedy kupki były wodniste, ale żółte no i zaczynałyśmy dopiero brać kropelki z enzymem. Następną wizytę mamy na ten poniedziałek co będzie - ale jesli Zośka nie zacznie się sama załatwiać, a kupki (a dokładnie ta piana) będzie nadal zielona to chyba ściągnę lekarza do domu, bo przychodnia zamknięta na długi weekend. Beata a jakie skutki masz na myśli?

2015-06-03 23:39

Ja jak zaczęłam do mleka dodawać zagęszczać, bo młody ulewał to tam na opakowaniu pisze, że na początku mogą pojawić się kupki zielonego koloru. Także kupki o takim kolorze występują, ale w tym przypadku to ja bym poszła do lekarza. Na początku jak synek był tylko na mleku to faktycznie te kupki są rzadsze, ale takiej typowej piany to nigdy nie miał. Czasami rodzicom ciężko jest wytłumaczyć jaka ta kupka jest naprawdę, więc można zabrać ostatniego pampersa z kupką. Moja znajoma tak zrobiła, bo telefonicznie lekarz poprosił o zabranie zabrudzonego pampersa do wglądu.

2015-06-03 22:08

Według mnie powinnas zgłosić się z tym problemem do lekarza. Jesli dziecko mimo przyjmowania enzymu nadal wykazuje objawy charakterystyczne do nietolerancji laktozy to mogą się z tego w nastęonej kolejności rozwinąć nieprzyjemne skutki. Idź z dzieckiem do lekarza i opisz dokładnie całą sytuację, on powinien doradzić Ci ajkieś sensowne rozwiązanie. Ja raczej nie mieszałabym w to winogron.

2015-06-03 19:26

Jeśli u tak małego dziecka pojawiła się zielona piana zamiast kupki ja bym zaraz do lekarza poszła z maluchem. To bardzo niedobry objaw a przyczyn tak naprawdę może być wiele. A czy pediatra z rejonu widziała już maluszka? Coś mówiła/mówił? Jeśli maluszek od początku ma biegunki to też niedobrze przecież. Z drugiej strony dziecko na piersi ma bardzo rzadką kupkę czasem bez grudek nawet może być. Ważne żeby śluzu nie było i aby kupka nie była zielona. Idź z maluchem do lekarza.