Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zielona piana zamiast kupki

Data utworzenia : 2015-06-03 18:28 | Ostatni komentarz 2015-06-23 11:46

nienormatywna

7741 Odsłony
46 Komentarze

Dziewczyny jeśli taki temat już jestem to mnie proszę nakierujcie, ale obecnie sama sobie już nie radzę i potrzebuje pomocy. Moja mała od początku ma problemy z kolkami i kupkami (okazało się, ze ma nietolerancje laktozy). Odkąd przyjmuje kropelki z enzymem laktazy jest lepiej, ale nadal bardzo jest zagazowana i ciężko jej sie załatwiać bez gwizdków Windi, a dziś to w ogóle byłam w szoku - zamiast kupki pojawiła się zielona piana ... Co to może znaczyć? Czy winą może być to, że zjadłam ostatnio winogrona (położna mnie przestraszyła, że bardzo tym mogłam małej zaszkodzić). Czy może jakaś bakteria jej przeszkadza? Dodam, że mała ma 12 dni i jeszcze nie zrobiła normalnej kupki - tylko biegunki z białymi grudkami. Myslałam czy nie zacząć jej podawać probiotyków. Co o tym myslicie? Miałyście podobne problemy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

2015-06-23 11:46

Moj maly tez mial kolki, byl karmiony piersia, i po pewnym czasie zaczol miec problemy z oddawaniem kupy. Do tego wychodzily wlasnie jak opisujesz bylo to gdzies ok. 2 miesiaca zycia oczywiscie martwilam sie bo duzo czytalam o tych kupach, a do tego moj syn urodzil sie miesiac wczesniej to tym bardziej sie przestraszylam. mowilam to moiemu pediatrze i ona dala mu probiotyk ktory musialam podawac do sciagnietego mleka, odrzucilam wszystkie mleczne produkty i bylam na diecie. problem nie znikl ale sie zmniejszyl. Wiec postanowilam sie wybrac do pediatry prywatnie. O on mnie ten uswiadomil ze to normalne i tak moze byc. Problem znikl calkiem po podaniu dziecku posilkow stalych:-) teraz ma ladna kupke czasem zdaza sie ze sluzem. ale ladna

2015-06-21 19:33

Kochana taki kolor kupki może być od nietolerancji laktozy, od nadmiaru żelaza (nie wiem czy podajecia Zosi jakiś preparat). Ja też bym się zastanowiła nad winogronem.,gdyż on sam z siebie jest "biegunkowy". M ie np opieprzamo w szpitalu za sałatę lodową.. Skonsultuj najlepiej z lekarzem ale weź pampera, lekarz co nie spojrzy w kupkę to nie lekarz.

2015-06-21 10:08

Myślę że większość z nas wzięła by na siebie te bóle dziecka aby tylko się nie męczylo :-) To naprawdę ładnie cit przybrała w mc z czasem faktycznie się to unormujeci nas 4 mc i waga narazie stoi w miejscu ale twoja to musi nadrobić :-)

2015-06-20 23:31

faktycznie moja bardzo dużo przybiera ... przytyła kilogram w miesiąc. Może jak zwolni to będzie jej lżej ... kurcze gdybym mogła zabrałabym na siebie te kolki ..

2015-06-20 20:01

manndarynka jeśli dziecko nie ma alergii to wykluczenie ze swojej diety mleka i jego przetworów, a także warzyw i owoców jest bezpodstawne bo kobieta po porodzie, a tym bardziej karmiąca piersią potrzebuje zarówno wapnia jak i innych mikroelementów czy witamin. Jeśli wykluczamy ze swojej diety mleko i jego produkty to konieczna jest suplementacja wapnia (Calcium gluconicum).

2015-06-20 15:21

u mnie nie zawsze synek robił kupkę po każdym karmieniu, ale często

2015-06-20 10:53

Artan oblicze kiedy u nas minie 100 dni

2015-06-20 10:52

W Chinach okres w którym u niemowląt występują kolki zwany jest okresem " stu dni płaczu". I chyba coś w tym jest.