Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

bóle pleców u mam karmiących piersią

Data utworzenia : 2013-03-12 16:06 | Ostatni komentarz 2015-03-21 20:08

Kaajkaa

22070 Odsłony
43 Komentarze

jaka pozycja jest najlepsza do karmienia aby nie bolały plecy ? i co zrobić gdy już bolą ? jak sobie z tym radzicie ? macie taki problem w ogóle?

2013-03-12 20:49

wiem wiem, wspominalas, że jesteś większość czasu sama. Chodziło mi oto, że jak Twój chłopak będzie w domu to niech Ci poda Małego a wcześniej Ty się ułóż. Jak odnajdziesz dogodną pozycję to będzie Ci łatwiej karmić. Co do noszenia to chusta naprawdę ratuje plecy, zupełnie inaczej rozkłada się ciężar. No ale to Ty musisz się do niej przekonać. Ja w chuście noszę Małą w domu nawet.

2013-03-12 17:41

nie ma mi kto pomóc i podac małego. a ze on odstawiony z rak placze to mam go wciaz na rekach i karmie kazda mozliwa pozycja i jedyna dobra to na lezaco na boku ale wtedy to juz nic nie zrobie. a jak robie cos z nim na rekach to mnie plecy i rece bola. wiem jak przystawiac malego ale nie o to chodzi a o to ze wciaz mam te 4 kilo na rekach i ledwo daje rade

2013-03-12 17:34

Taki problem miałam na początku, może nie tyle co plecy a szyja. Dosłownie mi sztywniała. Zle przystawiałam dziecko, przyjmowałam niewygodną dla siebie pozycję. U mnie problem rozwiązał fotel, w którym zaczęłam karmić. Generalnie chodzi oto abyś to Ty najpierw usiadła tak by było Ci wygodnie, podłuż sobie poduszkę gdzie tylko chcesz, albo weż Małego połóż na poduszcze tak by był wyżej byś nie musiałą się schylać, czy pochylać. Ja karmię w dwóch pozycjach albo nogi mam skrzyowane tak po turecku i pod jedną nogę wkłądam poduszkę (tą na której karmię) odchylam się do tyłu i córkę mam tak jakby na sobie położoną. Że ja się do niej nie schylam tylko przytulam do siebie. Druga jest bardzo podobna do tej tyle że nie krzyżuję nóg tylko dziecko lezy mi na brzuchu a główkę opiera w zgięciu ręki. wtedy mam poduszkę jaśka pod ręką. Musisz popróbować, najpierw usiądz wygodnie i poproś by ktoś podał Ci dziecko. Jak już Cie boli to spróbuj się porozciągać trochę. Pamiętaj, że maluch wyczuje Twoje zdenerwowanie czy zniecierpliwienie spowodowane bólem!