Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1089 Wątki)

bóle pleców u mam karmiących piersią

Data utworzenia : 2013-03-12 16:06 | Ostatni komentarz 2015-03-21 20:08

Kaajkaa

22078 Odsłony
43 Komentarze

jaka pozycja jest najlepsza do karmienia aby nie bolały plecy ? i co zrobić gdy już bolą ? jak sobie z tym radzicie ? macie taki problem w ogóle?

2015-03-21 20:08

Już przed porodem zakupiłam poduszkę- rogal duży do karmienia i uważam to za jedną z lepszych inwestycji, bardzo pomaga i ból pleców jest mniejszy, niż bez... w szpitalu się bardzo męczyłam bez poduchy przez dwa tygodnie... jak już pojawi się u mnie ból, to najlepiej działa ciepły prysznic i nakierowanie strumienia wody na bolące miejsce i do tego masaż :)

2015-03-11 12:48

Beatrice - rehabilitacja na bolące plecy - czemu żart? w sumie może nie tak poważnie REHABILITACJA, ale lekkie masażyki, ugniatanie skutecznie koją i rozprowadzają bol plecków

2015-03-11 12:46

aniusia8816 - mam tak samo! zmieniam tylko boczkek na którym leżę razem z córcią,a gdy małej cięzko oddychać przysuwam jej pupcię i nożki bliżej swojego ciała i do tej pory nie mamy problemów z ulewaniem czy też z bolącymi brodawkami

2015-03-08 14:58

A ja właśnie na rogalu karmić nie potrafię, nie wiem czemu. Zawsze staram się karmić w salonie na krześle i nogi oprę o kanapę, tak, że ja jestem oparta a mała opiera się na moich udach. Ewentualnie w warunkach polowych u dziadków/ciotek podkładam sobie poduszkę pod łokieć :)

2015-02-23 22:02

mnie też bardzo bolą plecy przy karmieniu, trochę ulgi przynosi poduszka-rogal do karmienia, karmię zawsze na siedząco, mała jest dużym dzieckiem i mocno wpływa to na moje plecy. Na leżąco zdarza mi się tylko karmić nad ranem jak zabieram małą do łóżka żeby jeszcze mi zasnęła jak ją karmię, żeby pospała dłużej niż do 7...

2015-02-23 21:58

Poduszka do karmienia u nas sprawdziła się w 100%. Ale ja i tak najczęściej karmiłam na leżąco. Z kilku powodów: nie musiałam być schylona nad dzieckiem, miałam dwie wolne ręce, więc w międzyczasie mogłam sobie poczytać książkę, a także w kryzysie, kiedy byłam bardzo zmęczona, gdy mały zasnął przy piersi, zasypiałam obok niego. Te kilka chwil drzemki były niebywałym relaksem.

2015-02-23 21:53

Ja karmie malutka tylko lezac chyba ze jestem poza domem:) od czasu porodu przez cc bardzo bola mnie plecy:(

2015-02-20 12:52

Dla mnie najdogodniejsza pozycja to lezenie na boku obok mojego synka, ktory lezac na drugim boczku sobie pije mleczko :) Powiem szczerze, ze wtedy najmniej były obciazone moje plecy i nie bolały.