Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

córka nie chce pić mleka mm :(

Data utworzenia : 2015-04-27 13:57 | Ostatni komentarz 2015-09-07 08:40

lezka9

2056 Odsłony
11 Komentarze

Witam-jestem mamą 7 miesięcznej Łucji i karmię ją piersią ale chciałabym czasami wyjść z domu i zostawić małą pod opieką taty lub cioci ale mam taki problem-moja uparta córeczka nie chce pić mleka mm z żadnej butelki kubka nawet z łyżeczki :( wypróbowałam chyba już wszystkie dostępne mleka i butelki, smoczki itp. Soczek czy wodę wypije bez problemu ale o mleku nie ma mowy. Próbowałam ją nawet oszukać zamienić podczas karmienia nocnego kiedy jest zaspana cycka na butelkę-i po kilku łykach kiedy się zorientowała co piła zaczynała pluć krzyczeć a raz nawet wymiotować :'( jak mam ją przekonać do mleka mm?

2015-04-27 20:30

Jestem tego samego zdania, co annawianna - spróbuj podać jej odciągane mleko. Zresztą podejrzewam, że córcia ma już rozszerzaną dietę, więc na czas Twojego wyjścia może dostać coś innego do jedzenia, a mleko pić tylko z Tobą. A że nie chce mm, to się nie dziwię - sama spróbuj jakie to "pyszne" ;)

2015-04-27 14:47

Proponuję abyś odciągała pokarm kiedy będziesz planowała gdzieś wyjść tak aby tata lub ciocia mogli córeczkę nakarmić Twoim mlekiem a jednocześnie mała przyzwyczai się do mleka mamy podawanego z butelki . Później łatwiej będzie Ci podać jej mm w butelce lub kubeczku.

2015-04-27 14:46

Może problem jest w smaku mleka? Dzieci dość często odmawiają mm ,jeśli chcesz całkiem odstawić córeczka to moze spróbuj odciągnąć mleko i stopniowo zmniejszać porcję swojego mleka na mleko mm . Wydaje mi się że problem nie jest z butelką tylko ze zmianą smaku,córeczka jest przyzwyczajona do smaku i zapachu Twojego mleka więc spróbuj robić porcję pół na pół aby mleko w butelce miało znajomy smak aż przejdziecie całkiem na mm.