Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

córka nie chce pić mleka mm :(

Data utworzenia : 2015-04-27 13:57 | Ostatni komentarz 2015-09-07 08:40

lezka9

2055 Odsłony
11 Komentarze

Witam-jestem mamą 7 miesięcznej Łucji i karmię ją piersią ale chciałabym czasami wyjść z domu i zostawić małą pod opieką taty lub cioci ale mam taki problem-moja uparta córeczka nie chce pić mleka mm z żadnej butelki kubka nawet z łyżeczki :( wypróbowałam chyba już wszystkie dostępne mleka i butelki, smoczki itp. Soczek czy wodę wypije bez problemu ale o mleku nie ma mowy. Próbowałam ją nawet oszukać zamienić podczas karmienia nocnego kiedy jest zaspana cycka na butelkę-i po kilku łykach kiedy się zorientowała co piła zaczynała pluć krzyczeć a raz nawet wymiotować :'( jak mam ją przekonać do mleka mm?

2015-09-07 08:40

sylwiasmolicha bebilon pepti to podobno bardzo nie smaczne mleczko, ale widać że Twoja dzidzia lubi :). mój na nutramigenie, też nie smaczne ale wcina

2015-09-06 20:39

ja bym zmieszała własne mleko z mlekiem mm. Na początku 4:1

2015-09-04 17:49

A moze dodaj jakiejs kaszki smakowej bezmlecznej do mleka.

2015-09-04 17:13

Miałam ten sam problem, po czym okazało się że po mleku zaczęły wychodzić czerwone uczuleniowe plamy, mimo że nawet go nie wypiła, okazało się że ma alergie i teraz podaję mleko Bebilon Pepti, jedyne które zaczęła pić i smakuje ,:) Pomału zastępuje nim pierś póki co wypija 2 butelki dzienie

2015-05-02 11:56

A może nie chce pić od Ciebie ? próbowałaś tak,żeby mleko podał tata,babcia? Może ona Ciebie kojarzy,że Ty dasz inne mleczko ? Ale skoro jest już taka duża to możesz mleko zastąpić kaszką/obiadkiem/deserkiem :)

2015-04-28 22:43

Dzieci piersiowe znaja smak mleka swojej mamy i najzwyczajniej nie chcą mleka mm i jest to całkowicie normalne. Jeśli dziecko nie polubilo do tej pory smaku mm mysle ze już nie polubi. Przed dluzszym wyjściem tak jak radza tutaj panie warto pomyslec o uzbieraniu jakiś porcji na wyjście. Można odciagac np. w nocy po karmieniu jeśli dziecko oprozni tylko jedna piers lub w ciągu dnia jeśli nie zje obu lub odciagnac obie piersi miedzy karmieniami. Nadmiar mleka można zamrozić i wyciagnac w takiej czarnej godzinie. Należy pamietac żeby nie za często powtarzac takie odciągania bo wówczas nasze piersi zaczna produkować wieksza ilość mleka która dziecko nie przejje i mogą powstawać bolace zastoje. Jeśli ilość mleka mamy jest nieduza można zmieszać go z mm dodając nieduza ilość mleka mm a wieksza ilość mleka mamy. Może w taki sposób dziecko się trochę oszuka.

2015-04-28 09:41

Ja miałam ten sam problem ze starszą córką. Po wypróbowaniu wszystkich typów butelek i smoczków, różnych mieszanek mleka w końcu natrafiliśmy na mleko, które córka zaakceptowała - było to Nan 2R. Musiałam dokarmiać córkę mm, gdyż za mało przybierała na wadze i pediatra kazał dokarmiać. Niestety córka odrzuciła wtedy pierś. Było to dawno temu i teraz tak łatwo nie zrezygnowałabym z naturalnego karmienia. Ja na Twoim miejscu spróbowałabym podać odciągnięte mleko, tak jak radzą alicjas i li, gdyż najprawdopodobniej problem tkwi w smaku mleka. Poza tym, po co masz wydawać pieniądze na mm, jeżeli może uda Ci się karmić odciągniętym pokarmem.

2015-04-28 08:09

Dokładnie córcia ma 7 miesięcy i jeżeli ma już rozszerzaną dietę, a twoje wyjście nie będzie jakoś specjalnie długo to można spróbować podać coś innego co córcia je, toleruje. Co do mleka to tak jak napisał mamy wyżej, kwestia odrzucenia może tkwić w smaku mleka. Dla córci to coś zupełnie nowego czego nie zna, nie dość że butelka to jeszcze inny smak niż dotychczas. Ja również spróbowałabym odciągnąć mleko i pisać córce z butelki, może na razie po troszku przyzwyczajać. Jeżeli to wina butli to można - nie wiem jak u Was z kaszkami, ma twoim mleku przygotować taką kaszkę i podać łyżeczką. Wtedy dostarczona jest też porcja mleka tylko w innej formie.