Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nie robienie kupki

Data utworzenia : 2015-04-23 22:07 | Ostatni komentarz 2015-11-15 18:20

Justyna2004

7936 Odsłony
103 Komentarze

Witam drogie mamy moj bobas od 3 dni nie robi kupki nawet nie wiem dlaczego Za przeproszenim(bączki wali) ale kupki nie ma czym to może być spowodowane

2015-04-28 22:50

Justyno podczas karmienia piersią dziecko które je wyłącznie twoje mleko może nie robic kubki nawet 5-6 dni i jest to zupełnie normalne o ile nie boli je brzuszek i wlasnie nie podkurcza nozek . Jeśli mu to nie przeszkadza nie dokucza to poczeka jeszcze troszkę. To ze dziecko puszcza baczki to swiadczy tylko o prawidłowym trawieniu:) Mleko matki jest trawione w zupelnosci trawione przez dziecko w 99% stad tez może nie być przez kilka dni wypróżnienia

2015-04-27 09:25

Na wypróżnienie pomaga kładzenie przed karmieniem na brzuszku, masaże brzuszka i podkurczanie nóżek do brzuszka. Mój synek przy tym bardzo lubi te zabawy. Po za tym położna zaradziła nam, aby prasować tetrę i taka gorąca układać na brzuszek, na ubranko. Ostatecznie my podawaliśmy Espumisan, nawet jeśli cos zjadłam przypadkiem, to mały nie miał problemów z układem pokarmowym. Niestety przy karmieniu piersią tak jest, ze faktycznie przez 3 dni czasem nie musi zrobić kupy. Nawet pomimo stosowania diety, młody czasem cos z tym wypróżnieniem sie meczy.

2015-04-25 21:50

Karmię piersią czasami tylko marudzi ale przed spaniem i nie ma zadnych dolegliwosci tj.bol brzucha czy podkurcznie nozek.

2015-04-25 00:21

Zgadam sie z kolezankami , jedynie co moge dodac ze tez bardzo dobrze dziala nektar gruszkowy, lub z bialego winogrona.

2015-04-24 18:49

Annawianna ma rację. Ja jedynie mogę zasugerować jeszcze inny powód. Nie zwiększałaś tak czasem dawki witaminy d? Jej przedawkowanie również powoduje zaparcia.

2015-04-24 14:17

Justyno nie wiem w jakim wieku jest Twój bobas i czy po raz pierwszy nie zrobił Ci kupki przez kilka dni ale jeżeli karmisz piersią to takie sytuacje się zdarzają i nie są niczym niepokojącym o ile nie występują inne dolegliwości typu podkurczanie nóg, prężenie się, marudzenie dziecka. Mój synek początkowo robił kupkę prawie po każdym jedzeniu ale później już tylko raz na dzień lub co dwa dni. Kilka razy zdarzyło się że nie zrobił kupki przez 3 dni ale nie martwiło mnie to ponieważ nie było innych objawów świadczących o tym że coś go boli. Na pewno warto podawać dziecku dużo płynów do picia szczególnie teraz kiedy na dworze jest coraz cieplej i jak najwięcej kłaść go na brzuszek. Możesz też w formie zabawy podkurczać dziecku nóżki lub zrobić mu delikatny masaż brzuszka. Jeżeli Twój bobas je już owoce to bardzo dobrze na brzuszek działa jabłko i śliwka. W przypadku większych dzieci problemy z kupką mogą pojawić się w okresie ząbkowania i tu również polecam podawanie dziecku owoców i picie dużej ilości wody. Jeżeli masz w domu kropelki Espumisan to możesz mu podać aby zminimalizować problemy z gazami. Jeżeli jesteś natomiast na etapie rozszerzania diety to warto rozważyć czy jakiś składnik potrawy którą zjadło dziecko nie powoduje problemów z brzuszkiem. Polecam Ci również podawanie profilaktycznie dziecku probiotku który zasiedli dobrymi bakteriami jelita dziecka i poprawi perystaltykę jelit.

2015-04-23 23:44

Może dieta ? Jak karmisz ?