Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nie robienie kupki

Data utworzenia : 2015-04-23 22:07 | Ostatni komentarz 2015-11-15 18:20

Justyna2004

7935 Odsłony
103 Komentarze

Witam drogie mamy moj bobas od 3 dni nie robi kupki nawet nie wiem dlaczego Za przeproszenim(bączki wali) ale kupki nie ma czym to może być spowodowane

2015-11-15 18:20

Nie robienie kupki martwi na pewno :/ Po rozszerzeniu diety oki poprzeczna to podanie nowych produktów w zbyt dużej ilości czy źle dobranych (zatwardzajacych) a na mleku mamy hmm to czasem dla mnie zagadka bo kupa była co dzień albo raz na 2-3dni może zależy od tego co zje mama. A na mm może źle dobrane mleko :( Magicznypazur też słyszałam o takiej sytuacji rozleniwienia jelit czopkami akurat i to jest problem bio bez czapka ani rusz później. Niektóre mamy zamiast chwytac się właśnie tych naturalnych metod aby pobudzić pracę jelit to pogarszają sytuację takim czopkiem. My czasami zbudowaliśmy nawet masowanie odbytu oliwka i też działało.

2015-11-15 16:51

Dominika1990 dziecko musi nauczyć się robić kupkę bez wspomaganie środkami farmaceutycznymi. Znam ten ból, kiedaty dziecku rozleniwią się jelitka, bo w rodznie mojej koleżanki(dokładnie siostra koleżanki) miala taki problem. Później po odstawieniu wszystkich środków dziecko nie umiało się samodzielnie wypróżniać, wiele dni przepłakała wraz z synkiem pomgając mu na różne sposoby naturalne - masujac brzuszek, podkurczając nóżki, dając surowe jabłka do jedzenia etc. Pomogło, ale po długim czasie

2015-11-15 15:45

Mojemu synkowi nie zdarzylo sie aby dlugo sie nie wyproznial. Ale jesli dziecko jest na piersi to zupelnie normalne, gdy mamy watpliowsci zawsze mozemy sie skonsultowac z pediatra.

2015-11-15 14:51

Strarszy syn nie robił kupki nawet przez tydzień i lekarka powiedziała, że wszystko jest w porządku i że niektóre dzieci tak mają. jeżeli lekarz sprawdzi perystaltykę jelit i stwierdzi, że wszystkjo w porządku to nie ma się czym martwić.

2015-11-15 14:49

Też martwilam się gdy dziecko robiło codziennie kupę a potem przez 4 dni nic. Zmiana była spowodowana rozszerzeniem diety. Na szczęście po 4 dniach bez płaczu kupa się pojawiła. Potem już tak się nie martwilam.

2015-11-13 18:29

niby może i dobrze ale kazała zmienić mleko plus zabrała syrop i juz pomału się masakra brzuszkowa się szykuję. a ateraz własnie idę zmienić pieluszke bo cos tam chyba na mnie czeka..

2015-11-12 21:14

Lekarze też nie mogą za dużo przepisywać lekarstw, czy właśnie tego typu wspomagaczy, bo jelitka mogą się rozleniwić i dopiero może się pojawić problem.

2015-11-12 17:38

Może to i dobrze, że syropku nie przepisała, trzeba dać szansę naturze. Ja jak byłam niemowlakiem ponoć miewałam takie problemy, ale jakoś przeszło :-).