Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Picie

Data utworzenia : 2015-04-23 17:40 | Ostatni komentarz 2015-06-23 15:23

P.Kubis

4013 Odsłony
22 Komentarze

Witam. Mam problem z córcią. od 2 tyg nie che nic pic z butelki... soczki,woda,herbatki wszystko odpada. pije jedynie z łyżeczki. z Kubka niekapka nie potrafi.. Może cos poradzicie?

2015-04-24 16:37

Moje dziecko też miało taką fazę,że nie chciało pić z kubeczka ani butelki tylko łyżeczką:-) Na szczęście nie trwało to długo, pozwalałam mu pić tą łyżeczką, rozlewał, nie trafiał, ale czasami mu się udawało :-) potem jakoś mu przeszło i zaczął pić z kubka. Myślę, że większość dzieci ma taki etap w życiu że chce robić tak samo jak dorosły :-)

2015-04-24 14:24

Polecam Ci kubeczek Lovi 360, dziecko pije z niego jak za szklanki a dodatkowo nie ma możliwości wylania na siebie zawartości kubeczka. Na pewno na naukę picia z niego musisz poświęcić trochę czasu ale moim zdaniem warto ponieważ rozwiązanie w formie uszczelki którą zastosowano w kubku pozwala dziecku na samodzielne picie a jego dłuższe zastosowanie nie niesie za sobą ryzyka powstawania próchnicy butelkowej. Mnie jako mamę również cieszy fakt że nie ma możliwość aby do tego kubeczka dostał się jakiś owad którego ugryzienie mogłoby być dla dziecka tragiczne w skutkach a w otwartych kubeczkach czy szklankach szczególnie w okresie letnim takie sytuacje się zdarzają.

2015-04-24 10:02

Ile miesięcy ma mała ? Myślę , że to plus ze nie chce pić z butelki. Me najwyższy czas przestawić ja na łyżeczkę i kubeczek . Spróbuj dać jej pić z kubka 360 stopni.

2015-04-23 23:44

Mieliśmy ten sam problem :) spodobało się jedzenie łyżeczką na szczęście mineło po paru dniach :)

2015-04-23 23:37

A ile ma córka? Jeśli sama nie chce pic z butelki niech nie pije. Długie picie przez smoczek sprzyja powstawaniu próchnicy i wad zgryzu, dlatego im szybciej dziecko nauczy sie pic z kubeczka tym lepiej. Są specjalne kubeczki niekapki bez dziobków, zreszta właśnie od Lovi. Niestety z nich tez dzieci nie przepadają pic. Moja siostra miała podobnie z synem, gdy miał ok 6 miesięcy. Gdy przechylała mu zwykły kubek, pięknie pił, czyli faktycznie cos jest z tym "dorosłym" piciem;) Słomka tez jest dobrym rozwiązaniem.

2015-04-23 20:33

spodobało się jej takie picie po dorosłemu i dlatego nie chce już z butli ja dawałam moim chłopakom pić przez rureczkę to ich zaciekawiało i czuli się tacy dorośli że nie piją jak dzieci z kubeczków czy butelek. Bardzo łatwo się nauczyli ciągnąć przez rurkę. powodzenia bo robi się ciepło i musi coś pić.