Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Picie

Data utworzenia : 2015-04-23 17:40 | Ostatni komentarz 2015-06-23 15:23

P.Kubis

4012 Odsłony
22 Komentarze

Witam. Mam problem z córcią. od 2 tyg nie che nic pic z butelki... soczki,woda,herbatki wszystko odpada. pije jedynie z łyżeczki. z Kubka niekapka nie potrafi.. Może cos poradzicie?

2015-06-23 15:23

My też używamy strzykawki od leków... Świetnie się sprawdza :)

2015-05-09 15:55

Ja z moją córeczką też przechodzimy przez taki "kryzys" nie picia i nie jedzenia z butelki. Ma 9 miesięcy, ogólnie wszystko jest dobrze, jednak gdy zobaczy butelkę trzęsie się, zaciska usta, po prostu masakra. 2 miesiące temu była taka sama sytuacja, okazało się, że mała ma zapalenie gardła, antybiotyk i wogóle... przeszło. Teraz znowu powtórka, jednak z gardełkiem wszystko ok, tym razem zęby... Moim sposobem jest to, że po prostu kładę ją na podusi, i próbuje czymś zabawić. Włączam bajke na telefonie, ona patrzy, wkładam butelkę, jak załapie to piję... albo daje coś do rączki żeby mogła się pobawić. Może spróbuj z żelem przeciw-bólowym na dziąsełka. Jeżeli tak nie daje rady, to wszystko dostaje na śpiocha.

2015-05-03 22:37

Ja mogę polecić kubeczek z butelki lovi, tą nakrętkę od butelki. Ma ona szerszy płaski bok, który opierałam synkowi na wardze, aby nauczyć go pić z kubeczka. A tak to to pozostaje cieszyć się, że dziecko rośnie i chce się uczyć nowych rzeczy.

2015-05-03 15:32

Taki kubeczek jak ma doidy cup mogę z czystym sumieniem polecić. U nas sprawdza się rewelacyjnie. Córka ładnie pije, nic sie jej nie rozlewa-fakt, że ja ją poję. Minus jaki znajduję, to taki, że ciężko by takim kubeczkiem na dworzu pić, dlatego mamy jeszcze niekapka.

2015-05-02 22:05

Doidy np. jest od 3 miesiąca http://sklep.doidycup.pl/produkt/mietowy-perla i ma świetną gamę kolorów i słyszałam tylko same dobre opinie o nim :) ogółem zastanawiam się nad kupnem bo młodziak nie chce z niekapków pić :(

2015-05-02 18:47

Fajna sprawa z tym kubkiem do pojenia i już dla noworodków?super :-))) a lovi trzeba będzie wypróbować przy drugim synku:))) rikitikitam dzieci bardzo często tak mają, że podoba im się coś co mają inne dzieci :-) mój też miał taki okres, że miał swojego niekapka, odwiedził kolegę i koniec musiał mieć takiego jak miał Leon :))) tamten niekapek okazał się być sto razy lepszy, fajniejszy, wygodniejszy itd :-) Ale tak jak piszesz o tym kształcie dzieci też wolą smoczki czy kubeczki z dziubkami, które sa najbardziej zbliżone do cycucia,więc może tu też o to chodziło :-)

2015-05-02 11:20

Słuchaj, a z czego masz niekapka? Może spróbuj z innej firmy. Moja córa ma z aventu i niestety nawet go do buzi nie chce wziąć, a wczoraj jak dorwała niekapek od mojej bratanicy , to jej całą wodę (!) prawie że wypiła. Ja mam z aventu z płaskim dziubkiem, a ona z tommee tippee z takim zaokrąglonym troszkę przypominającego cycusia. Jak będę miała chwilę czasu to go zamówię, bo jestem wstrząśnięta tym, że poszło tak łatwo. Wczesniej kombinowałam jak koń pod górę i młoda po naprawdę wielu próbach zaakceptowała soczek marchewkowy z wodą. A i tak nie zawsze go wypije.

2015-05-01 21:25

U nas tak było jak synek dostał lekkiej biegunki.Nie chciał pić z niczego,nawet z łyżeczki. Więc pomogłam sobie strzykawką od lekarstw i pił,a jak wyzdrowiał to nagle z niekapka zaczął pić, choć wczesniej nie pił.Ale przez kilka dni strzykawka i woda.