Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Szpitalny smoczek dla wczesniakow i zmiana na normalny smoczek

Data utworzenia : 2015-04-15 09:32 | Ostatni komentarz 2015-04-21 22:20

Patrycja-1995

3154 Odsłony
7 Komentarze

Chodzi o coreczke kolezanki, jest wczesniakiem i przyzwyczajona jest do smoczka dla wczesniakow, ma juz 6 miesiecy i caly ten czas ma tego jednego smoczka i nie chce zadnego innego. Kolezanki nie ma na forum wiecja sie za nia chce zapytac na jaki najlepiej smoczekzmienic i kiedy

2015-04-21 22:20

Tak firma MAM ma takie fajne wygodne smoczki , coś w podobie, bo u znajomej mieli ten problem i tez od nich kupili i dziecko fajne ssalo, a jak nie to to zapytaj w aptece oni też mają mase i potrafią fajnie doradzić.

2015-04-17 21:29

Nie wiem dokładnie o jaki smoczek chodzi tzn. szczególnie o wygląd. Nie wiedziałam nawet, że w szpitalach są takie specjalne smoczki szczerze powiedziawszy. Ale odbiegając od tematu, mimo wszystko starałabym się znaleźć nowy najbardziej przypominający ten obecny kształtem i wielkością. Bo czasem problemem jest właśnie rozmiar. Gdy maluszek przyzwyczai się do nowego, później sukcesywnie zmieniałabym rozmiar odpowiedni do wieku.

2015-04-15 14:43

Może zobacz na smoczki z firmy MAM kiedyś widziałam że mają smoczki dla wcześniaków może uda Ci się znaleźć u nich jakiŚ podobny

2015-04-15 13:59

ale tego smoczka na wiekszy ani nowy nie da sie zamienic bo dostepny jest tylko dla szpitali i nigdzie sie go nie kupi

2015-04-15 13:05

Ja bym nie zmieniała na inny kształt smoczka skoro dziecko ten lubi. Poprostu wymienić na nowy taki sam. Ale też jest tak , ze wypluwa bo jest innyy a po kilku dniach prób załapie inny. Ja jak zmieniłam rozmiar smoczka to mała przez 3 dni nie chciała łapać i wypluwała aż wkońcu załapała. MOze wystarczy troche cierpliwości i samozaparcia.

2015-04-15 11:37

ale dziecko kolezanki ma specjalny smoczek dla wczesniakow co jest napisane i nie chce innego smoczka tylko tendla wczesniakow specjalny i zadnego innego nie chce wziac bo od razu je wyplowa... moze mnie Pani nie zrozumiala ale napisalam ze ona ma specjalny smoczek dla wczesniakow i nie chce zadnego innego bo ma specjalny szpitalny smoczek ktory ani nie jest okragly ani plaski ma taki dziwny ksztalt podluzny jednakowej wielkosci, probowala jej dawac smoczki 3+ lovi bo maja podobny ksztalt do niego bo jest maly ale tez nie chce

2015-04-15 10:43

Ja często zmieniam smoczek z uwagi na to że kilka zgubiliśmy lub zużyły się ( stał się brzydkie pod wpływem użytkowania). Smoczek nawet jeżeli bardzo odpowiada dziecku należy zmieniać co ok 1,5 miesiąca lub częściej chyba że mamy kilka które używamy naprzemiennie , wówczas należy kontrolować ich stan, czy nie są zabrudzone, przegryzione, czy nie kleją się ( szczególnie smoczki kauczukowe mają taką tendencję). Mój synek jeżeli chodzi o smoczki to jest na tyle wybredny że kiedyś zapodział się nam smoczek 6+ którego używał i podałam mu 3+ ale po kilku sekundach go wypluł. Zapytaj koleżankę czy nie zmieniła kształtu smoczka który chce podać dziecku , ja zauważyłam że kiedy dziecko przyzwyczai się do kształtu anatomicznego to nie bardzo chce smoczek okrągły i może w tym jest problem, lub ten smoczek który podaje dziecku jest już bardzo miękki i użyty a kiedy chce podać mu nowy maluch buntuje się. Ja zdecydowanie podałabym nowy smoczek - najpierw kupiłabym 3+ a po kilku tygodniach 6+ chyba że dziecko nie bardzo chce ssać smoczek to próbowałabym go oduczyć ssania smoczka. Ja podaję synkowi smoczek tylko kiedy się tego domaga - przeważnie podczas usypiania i delikatnie mu wyjmuję z ust kiedy zaśnie, natomiast w ciągu dnia nie daję mu smoczka. Podam Ci wątek w którym inne mamy dzielą się opinią na temat tego jak często należy wymieniać smoczki uspokajające i w butelkach; http://lovi.pl/pl/forum/4/4504/1