Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Woda czy herbatka?

Data utworzenia : 2015-04-08 13:12 | Ostatni komentarz 2015-09-14 22:51

Biedronka86

13812 Odsłony
237 Komentarze

Czy podajecie maluchom jakieś herbatki? Jeżeli tak, to jakie?

2015-09-14 22:51

Manndarynka mój właśnie nie chciał na początku samej wody. Pił mi soczki jabłkowe i gruszkowe. Teraz już nie mamy tego problemu, bo wode pije, udało się go do niej przekonać.

2015-09-14 20:01

lekarze też mają średnia wiedzę...moja była pediatra doradza mojej koleżance że skoro dziecko nie ma alergii może jesć wszystko-młody miał 4 miesiące i jadł wszystko ! miał 3 miesiące i tylko słoiczek z marchewka zjadł a potem już jak leci mięso,gulasze,pierogi i to wszystko przed ukończeniem 6 miesięcy.. Pediatra zadowolona bo rośnie a dla mnie to mały tucznik. Nawet powiedziała kolezance że moze jeść czekoladę a jak chciałam go poczęstować czereśnią to zrobiła wielkie oczy na mnie czy może już? a akurat zajadał sie milky wayem :) nie ma roku jeszcze.. więc dla mnie taki pediatra nie jest wart zaufania... Bez jakichkolwiek objawów wypisała mi Pepti bo dziecko ma zaparcia więc to na pewno alergia hehe.. dobrze że mam swój rozum...

2015-09-14 15:18

Beata74 zgazda się, ja karmię małego tylko i wyłącznie piersią, co prawda ma spora nadwagę, ale dziecka karmionego piersią podobno się nie przekarmi i połozna nie kazała mi się w ogóle przejmować, bo on to zrzuci. Pediatra z kolei kazała przepajać - nie wiem nie przepajam a na pewno nie będe przepajała herbatką, jeśłi już to tylko wodą. Mój starszy synek pije tylko i wyłącznie wodę i chce pić wodę, tak go nauczyłam. Nie wszystkie dzieci chcą pić wodę, ale można je powoli przyzwyczaić, polecam podawać najpierw delikatne soki czy nawet herbatki i za każdym razem coraz to słabsze w smaku aż w końcu możecie podać samą wodę -powinno zadziałać. :-)

2015-09-14 14:52

Nie tylko pielęgniarki bazują na starej wiedzy. Spotkałam się też ze starymi informacjami u lekarza rodzinnego. Mój synek miał tydzień, był karmiony tylko piersią, a lekarz kazał go koniecznie dopajać herbatką. Jednak teraz wiadomo,że karmienie piersią jest dla dziecka całkowicie wystarczalne i do momentu wprowadzania pokarmów stałych nie trzeba dziecka niczym więcej dopajać.

2015-09-14 11:43

powinno się częściej robić różne szkolenia bo to wszystko się dynamicznie zmienia. i dobrze by było jakby wszyscy lekarze szkolili się na tych samych zasadach itp bo potem jeden mówi tak a drugi znowu inaczej i nie wiadomo kogo słuchać

2015-09-07 22:34

Roxi masz racje, ale nie wszytskie, jednak wiekszosc bazuje na wiedzy ktora nabywala x lat temu wtedy gdy sie ksztalcila jeszcze, niestety i medycyna i zasady zywieniowe ulegaja zmianie ku lepszemu

2015-09-07 21:37

Nasze pielęgniarki i położne nie dokształcają się należycie jeśli chodzi o nowoczesne żywienie itp. Albo po prostu dalej wyznają stare szkoły naszych babć,że kiedyś to nie szkodziło i dzieci były zdrowe. Osobiście uważam,że pielęgniarki nie powinny w tej kwestii doradzać bo nie mają wystarczających kompetencji,od tego jest lekarz dziecka,który powinien doradzać ewentualnie odradzać niektóre działania

2015-09-07 21:17

ja też nie zmuszałam, bo uważałam że skoro nie chce i kupki ok to po co mam go i siebie meczyc. problem teraz kiedy kupki robi z wysiłkiem. samej wody nie chce, dodam syropku to wypije nawet z 50 ml i chce wiecej. a syrop słodki i nie chciałabym go przyzwyczaić. jak była u mnie pielegniarka srodowiskowa to kazala dać do wody glukozy ale ja jestem temu przeciwna, pediatra mowi ze tylko woda, i bądź tu mądra..