Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

zimne stópki

Data utworzenia : 2013-03-09 21:31 | Ostatni komentarz 2015-09-14 13:54

Kaajkaa

14044 Odsłony
46 Komentarze

Witam, mój maluszek ma zawsze zimne stopy, cały jest ciepły, a stopy (pomimo śpiochów, półśpiochów, skarpetek czy innych rzeczy zakrywających nóżki ze stópkami) ma zimne, wręcz lodowate. Ja też tak zawsze mam i zastanawiam się czy możłiwe jest , że ma to po mnie? czy jednak synek wymarza i powinnam się tym martwić? miałyście tak? wiecie cos na ten temat?

2013-03-10 15:32

No to niech goście sami w domu w czapce siedzą. :) Kaajka słuchaj siebie a nie innych i nie zakładaj czapy bo mały się przegrzeje tak jak wcześniej napisałam jedynie co tylko po kąpieli chodź też nie musisz jeśli temp w domu jest wysoka :)

2013-03-10 14:57

własnie o bawełnianej mówie :) co ktos nas odwiedzi to mu zakłada czapke twierdzac, ze wychładzam mu organizm i o niego nie dbam, a mi sie wydaje, ze czapa to juz przesada bo co jak co, ale zimno w domu nie ma, wrecz przeciwnie.

2013-03-10 13:54

Kaajka : Ja małemu czapki w domu nie zakładam sama położna powiedziała żebym nie piecuszyła tak dziecka poza-tym w domu dziecko z czapką na głowie może się przegrzać co nie jest dla niego dobre. Jedynie lekką bawełnianą czapeczkę możesz mu zakładać po kąpieli dopóki nie skończy 3 miesiące :) . Ciepło na pewno nie ucieka mu przez główkę :)

2013-03-10 12:06

karczek ma zawsze ciepły bo właśnie mu sprawdzam. wręcz cieplusieńki :P udka, brzuszek wszystko ma ciepłe tylko stópki i rączki zimne. a możlie jest, że ciepło ucieka mu przez główkę? powinien nosić czapeczkę w domu? czy tylko po kąpieli? bo babcie mówią, że [powinien miec bo jest malutki i może marznąć, a mi się wydaje, że chyba w domu jest wystarczająco ciepło i czapusia jest zbędna :) ale wole się upewnić :)

2013-03-10 00:58

moja córka ma często zimne ręce i stopy, ale i ja tak mam, u nas niestety słabe krążenie jest w rodzinie i tak jak wyżej napisane - dziecku sprawdza się kark, a nie ręce czy nogi, choć zapewne rodzina będzie ci mówić, że oni pierwszy raz słyszą o karku i masz się kierować rękami/nogami ;p

2013-03-09 22:37

Sprawdzaj synkowi karczek jeśli ma ciepły to ok nie martw się nie wymarza i nie jest mu zimno :) cieplejsze ubranka nie pomogą. Z tego co pamiętam Twój mały jest wcześniakiem więc może to być zależne od nie do końca wykształconego układu krążenia (wiele dzieci tak ma zwłaszcza wcześniaków). Druga sprawa może to być też taki jego ,,urok'' po Tobie :) . Mój mały ma np zimne rączki ja też zawsze mam zimne i to nie znaczy że jest chory jak to powiedział nasz lekarz. Dla pewności spytaj pediatrę ale moim zdaniem nic się złego nie dzieje i nie masz powodów do zmartwień.