Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

błędny wzrok noworodka

Data utworzenia : 2015-04-01 14:06 | Ostatni komentarz 2015-07-21 18:04

konto usunięte

3788 Odsłony
26 Komentarze

cześć dziewczyny. jeżeli gdzieś jest już taki wątek to proszę mnie mnie przekierować.. moja marcelinka ma już niecały miesiąc i mam obawy co do jej wzroku. a mianowicie chodzi mi o to że gdy zbliżam się do jej buźki robi lekko zeza jednym okiem. ja rozumiem że jest jeszcze mała.. ale taki błędny wzrok powinna chyba robić jak przygląda się czemuś z daleka ale nie z bliska .. reaguje na mój głos ale czy ten błędny wzrok nie powinien już minąć??

2015-07-21 18:04

Takze czytalam o tym zezowaniu dzieci i pisano ze do roku mize zez wystepowac i to o niczym zlym nie swiadczy

2015-07-19 14:43

Dokładnie lekki zez może utrzymywać się dość długo. Jednak dziecko powinno reagować w prawidłowy sposób na światło, które może je razić, powinno wodzić wzrokiem za przedmiotami itp.

2015-07-19 09:03

Xaniab myśmy hyli niedawno z 10 miesięcznym maluchem u okulisty i pan doktkor powiedzał, że wyraźny zez powinien ustąpić do roku, a wrażenie że jest delikatny może być do 2 lat ze względu na kształt nosków maluszków, które są krótkie i fałd "motylków" dzieciom przeszkadza w patrzeniu. Ale jeśli zauważysz u malucha 4 miesięcznego, że ma trudnościnw poruszaniu gałką oczną, nie zwraca uwagi na przwdmioty, przysłoniwszy ręką oko wyglądające prawidłowo, maluch się przeciwstawia powinnosię zgłosićmdo okulisty.

2015-07-14 11:08

jednak ja mysle ze nad zezem ktory wystepuje dosc czesto u noworodkow nie ma co pracowac chyba,ze zez utrzymuje sie dosc dlugo aczkolwiek i tak cwiczylabym dopiero po konsultacji z lekarzem

2015-07-11 23:01

Perpetua ja słyszałam o takim ćwiczeniu, jak i zakrywaniu oka które nie zezuje, by pracowało bardziej to zezujące - tzn. wyprowadzało się na prosty wzrok.

2015-07-11 12:08

perpetua88 ja takze o takich cw nie slyszalam ale za to lekarz radzila mi aby za nisko zabawek nie wieszac corci lecz nieco wyzeji troszke dalej aby wytezala swoj wzrok

2015-06-05 21:40

Ciekawe ćwiczenia, nie słyszałam o takich.

2015-05-29 21:32

Przy starszych niemowlakach można stosować ćwiczenia też tzw: leniwe ósemki, kreślimy placem przed dzieckiem powoli znak osiem, a dziecko podąża na palcem swym wzrokiem,