Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Spanie z mamą

Data utworzenia : 2015-03-23 19:03 | Ostatni komentarz 2015-03-25 14:55

P.Kubis

2676 Odsłony
11 Komentarze

Witam! Oj chociaż bardzo od tego się broniłam,to niestety stało się... moja mala spi ze mna. zaczelo się od ząbkowania. bardzo budzila się w nocy wręcz co chwile i wzielam ja do siebie do lozka,tak było wygodniej. teraz staram się ja oduczyć,ale poloze ja do lozeczka mina maksymalnie 2 h i koniec nie da rady dalej w łóżeczku. Mamusie macie jakies pomysły?

2015-03-25 14:55

i też nie ukrywam że gdy mała ma gorszy dzień to prostu przytulam ja u siebie w łóżku

2015-03-25 14:53

marta powiem ci że moja teściowa bardzo jest za tym aby nie brała od małego mojego dziecka do łóżka bo się przyzwyczai.. ale też jestem zdania że czasem taki noworodek potrzebuje jeszcze bliskości matczynej

2015-03-25 13:23

Barbara.Welna wlasnie tu jest ten proble,ze mi tez z nia dobrze. Uwielbiam czuc jej male cieple ciałko i przytalc się do niej.. no ale wkoncu partner zaczal się denerwować i cos z tym trzeb a zrobić... no nic musze poswiecic te kilka nocy. musi się udac;)

2015-03-25 10:36

ja też spałam z małym. Łóżeczko stało obok aż pewnego pięknego dnia mój synek sam chciał do niego wejść w południe w czasie gdy miał iść spać i zasnął w nim od tamtej pory śpi sam. już to kiedyś pisałam ale dziecko musi dorosnąć chyba do wszystkiego do tej samodzielności też.

2015-03-25 07:55

Również wstyd się przyznać ale ja wziełam synka do nas do łózka jak zaczeły sie problemy z kolkami, i dalej z nami spi a ma 9 mies, a najgorsze w tym wszystkim jest to że to ja jestem od tegp uzależniona i nie potrafie go odłożyc :)

2015-03-24 15:10

Moje dziecko często się budziło w nocy nie mógł spać przez ząbki czy jak był chory ale powiedziałem sobie że nie będę uczuć to spania z nami raz że się bałem a dwa wiem że później jest bardzo ciężko odzwyczaić dziecko. Wstawalam w nocy tyle razy że nieraz miałam dość i mówiłam sobie to ostatni raz teraz jak się obudzi odłożę synka do łóżka i będzie spać ze mną ale jakoś to przetrwałam i śpi w swoim łóżeczku. Warto dziecko przyzwyczajać od małego ze ma swoje miejsce swoje łóżeczko i tam idzie spać bo ciężko później jest odzwyczaic maluszka. Może tłumaczyć że to twoje łóżeczko bo tu śpią maluszki może w nagrodę kupić lampkę taką ktora się nie nagrzewa i może być przy dziecku

2015-03-24 08:02

xaniab dziecko uczy się pewnych nawykow i wymuszania np. wspólnego spania po 3 miesiącu zycia także nie martw się ze dziecko już teraz brane do lozka przyzwyczai się do niego. Taki noworodek bardzo potrzebuje matczynego ciepla i przytulania nie musisz się na razie bronic przed spaniem z nim. P.Kubis moje dziecko tez bardzo polubilo spanie z nami wlasnie jak zaczely wychodzić jej zabki czyli w wieku 7 miesięcy. Zabki trwaly tydzień a mala spala z nami ze trzy tyg i ja powiedziałam w końcu dość bo ja się wcale nie wysypiałam spalam na samym końcu lozka. Było trudno naprawdę ale ja za pomocą książki Tracy Hogg odzyczailam mala od naszego lozka. Usypialam jak tak zawsze czyli kladlam się z nia na lozku a jak ta usnela odkladalam do lozeczka. Budzila się co pol godziny co 45 minut. Pierwsza noc była tragiczna druga z reszta tez nie była lepsza ale jak się budzila podchodziłam do niej i glasdkalam po glowce. Jak bardzo plakala to brałam ja na chwile na rece i ponownie odkladalam. Po ok godzi zasypiala. By znow się wybudzić za 45 min. Po jakichś trzech nocach było lepiej i mala budzila się ze trzy cztery razy. po tygodniu budzila się już tylko na jedzenie. Było naprawdę ciężko wysluchac tego jej placzu ale ciesze się ze dalam rade bo nie chcemy aby dziecko spalo z nami wlasnie w nieskonczonosc. lepiej już teraz tego oduczać bo później będzie tylko ciężej.

2015-03-23 21:10

http://www.hafija.pl/2015/03/krotki-wpis-o-tym-jak-nie-nauczylam-dziecka-samodzielnego-zasypiania.html pomocny artyluł z bloga