Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

6godzinny sen nocny noworodka

Data utworzenia : 2015-03-17 12:51 | Ostatni komentarz 2015-12-25 15:21

konto usunięte

5365 Odsłony
43 Komentarze

witajcie, dziś w nocy moje maleństwo, które ma 12 dni spało aż 6godzin!! nie mogłam jej nawet dobudzić, dopiero sama się przebudziła zażądała jedzonka i poszła spać przed snem karmiłam ja cycem, czy to normalne, że tyle spala? mam się czego obawiać? zazwyczaj w nocy śpi mi 3 z hakiem lub godzinki, ale dziś zrobiła ogromny wyjątek.. jesli ponownie będzie spała mi dlużej niż 4 godziny rozbudzać ja?

2015-03-17 14:12

Moje dziecko do 3 miesiąca spało bardzooo dużo... Można powiedzieć,że w ciągu doby było aktywne 2 godziny... Jeśli prawidłowo będzie przybierać to ja bym nie wybudzała a jeśli za mało to jak najbardziej. Może to jednorazowy epizod,czasem się zdarza taka lepsza noc ;)

2015-03-17 14:04

tak jak pisze leila ile ludzi tyle opini... ja miałam podobne zmartwienie, bo moje dziecko na początku przesypiało 9 godzin, albo 8, było to dla mnie też lekkim szokiem, bo starsza córka budziła się co 1,5 godziny na karmienie... gdy byłam u pediatry i pytałam co mam z małą robić? czy ją wybudzać? bo na śpiocha jeść nie chciała...odpowiedziała, że nie wybudzać, dziecko jak jest głodne to się upomni, że ono sobie nie da krzywdy zrobić..moja córka przebiera cały czas dobrze na wadze, więc nie było w tym żadnego problemu aby spała po 9, czy 8 godzin bez jedzenia.. po jakimś miesiącu takie długie spanie się skończyło i teraz jak ma 4 miesiące to zazwyczaj ją karmię ze 2 razy w nocy, przybiera na wadze dalej bardzo ładnie więc wszystko jest w porządku

2015-03-17 13:47

No i tu jak niestety ze wszystkim ile lekarzy, położnych i rodziców tyle teorii. Mi lekarz kazał dzieci wybudzać co 3 godziny ale ja miałam wcześniaki które miały po 2 kg więc robiłam tak do uzyskania 3 kg więc jakieś 4 tygodnie. Znam przypadki, że dzieci od początku przesypiały całe noce i z wielkim zdziwieniem i wręcz zniesmaczeniem matki reagowały na moje pytanie czy nie wybudzały.. Nie wiem jak Twoje maleństwo czy urodziło się z normalną wagą, czy dobrze przybiera itd, Jeśli nic niepokojącego się nie będzie działo to wydaje mi się, że nie musisz wybudzać. Gdybyś zauważyła, że źle przybiera na wadze i np coraz więcej śpi nie tylko w nocy to wtedy warto skonsultować to z lekarzem zrobić badania czy nie ma anemii. Jednak wydaje mi się, że totalnie nie masz się czym martwić a maleństwo po prostu potrzebowało tyle snu.