Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Podróż z dzieckiem w jego pierwszym miesiącu życia

Data utworzenia : 2015-03-10 13:03 | Ostatni komentarz 2015-08-30 21:51

konto usunięte

7017 Odsłony
122 Komentarze

Witajcie dziewczyny, moja córcia ma niespełna tydzień życia za sobą, za 2-3tyg planujemy podróż ok. 100km od swojego miasta - autem. Zastanawiam się jednak czy brać ją ze sobą czy jednak może zostawić w domku? karmię piersią więc gdyby jechała ze mną miałaby jedzonko przy sobie, co do zostawienia jej z teściową mam obawy, ponieważ boję się, że za mało pokarmu jej zostawię, albo coś będzie nie tak. Byłyście w podobnej sytuacji? Podróżowałyście z tak malutkim dzieciątkiem ? proszę o opinie i relację z waszych wyjazdów! buziaki!

2015-03-10 14:40

klio69 a Ty podczas podróży z małą robiłaś jakieś przerwy w trakcie jazdy? czy jak już karmiłaś to podczas jazdy?

2015-03-10 13:53

Moja córka jest wcześniakiem i po wyjściu ze szpitala byliśmy zmuszeniu odbywać wizyty u specjalistów, co wiązało się z podróżami ok 100km od naszej miejscowości. Był to okres zimowy, gdzie ciemno robiło się dość szybko, lecz zapakowana w kombinezon, przykryta kocem moja córka każdorazowo przesypiała całą podróż. Jesteś w o tyle komfortowej sytuacji, że jest już znacznie cieplej także nie widzę przeciwwskazań do tej podróży. Warto wyjechać we wczesnych godzinach porannych, gdy słońce nie jest tak silne, albo zaopatrzyć się w osłonki na okna, by dziecka nie raziło słońce. Jeśli ściągasz mleko, możesz wziąć w butelce i w opakowaniu termoaktywnym i w czasie podróży nakarmić dziecko.