Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zaparcia

Data utworzenia : 2015-03-09 21:48 | Ostatni komentarz 2015-06-21 05:18

paulitkaa

9409 Odsłony
61 Komentarze

Wzbogaciłam dietę dla mojej córki która ma prawie 4 miesiące daję jej ziemniaczki z marchewką , kleik ryżowy jedno z tych na obiadek a na podwieczorek jabłuszko tylko ,że Juli jest o wiele ciężej zrobić kupę i jest twardsza czy to normane na początku ? staram się dawać coś do picia ale nie chce pić soczku jablkowego ani jabłka z marchewką a koperku wypija c najwyżej 20 ml bo nie che więcej co mam zrobić ? pomóżcie [Zapraszamy do lektury starszego wątku "Zaparcia u niemowląt" http://lovi.pl/pl/forum/11/328/1 Redakcja LOVI]

2015-03-09 22:36

Ja dawałam brokuły na początku rozszerzania diety, ale pamiętaj, że każde dziecko jest inne. Podaj odrobinkę i sprawdź reakcję. Sok jabłkowy może być troszkę za kwaśny dla maluszka. Staraj się nie przyzwyczajać córeczki do słodkich soków. Jeżeli nie chce pić samej wody, to rozcieńczaj soczki. Ja zawsze wlewałam soczku tylko na dno butelki, a resztę dolewałam wody.

2015-03-09 22:31

Nie wiedziałam że można już podawać brokuły i dynie .Jak miksujei to dodaje jej przegotowanej wody może faktycznie dolewam za mało przez 2 dni bedę dolewać więcej a jeżeli nic nie pomoże to odstawie narazie i spróbuje z brokułami

2015-03-09 22:31

Marchewka wbrew pozorom jest zapierajaca. Często daje się gotowana marchewke przy biegunce aby zatrzymać troszkę kupki. Ziemniak tez jest raczej zapierający. tak jak radzi Martyna mysle ze dziecko i jego przewod pokarmowy nie jest jeszcze gotowy na posiłki stale. No i przy stalych posiłkach dziecko powinno więcej pic. Sok z jabłka moglby pomoc bo on działa rozluzniajaco ale jeśli dziecko nie chce pic to ciężko będzie.

2015-03-09 22:24

Może jej brzuszek nie jest gotowy na takie nowości? Moja córka po ziemniaku też miała zaparcia. Odczekałam tydzień/półtora i podałam jeszcze raz i tym razem było wszystko ok. Marchewka i kleik ryżowy też mają działanie zatrzymujące... Może spróbuj z innymi warzywami? Dynia/brokuł? Zamiast kleiku ryżowego wybierz kukurydziany. Jak te warzywka miksujesz czy rozgniatasz na papkę staraj się dodać więcej wody (np. tej z gotowania warzyw).

2015-03-09 21:51

prawie 5 miesięcy .Przepraszm za pomyłke