Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zaparcia

Data utworzenia : 2015-03-09 21:48 | Ostatni komentarz 2015-06-21 05:18

paulitkaa

9411 Odsłony
61 Komentarze

Wzbogaciłam dietę dla mojej córki która ma prawie 4 miesiące daję jej ziemniaczki z marchewką , kleik ryżowy jedno z tych na obiadek a na podwieczorek jabłuszko tylko ,że Juli jest o wiele ciężej zrobić kupę i jest twardsza czy to normane na początku ? staram się dawać coś do picia ale nie chce pić soczku jablkowego ani jabłka z marchewką a koperku wypija c najwyżej 20 ml bo nie che więcej co mam zrobić ? pomóżcie [Zapraszamy do lektury starszego wątku "Zaparcia u niemowląt" http://lovi.pl/pl/forum/11/328/1 Redakcja LOVI]

2015-06-21 05:18

Od 6 miesiąca na zaparcia można podać dziecku dicopeg junior. Moja bratowa go podaje swojej córce bo naturalne metody nie działały. W przypadku zaparć pomocne jest też podawanie większej ilości przegotowanej wody do picia, Podobno za mała ilość wypijanych płynów tez powoduje zaparcia.

2015-05-15 03:18

Marchewka, kleik ryżowy i gotowane jabłuszko to wszystko produkty zapierające więc nic dziwnego, że maluch może mieć problemy z wypróżnieniem. Kleik ryżowy można zamienić na kukurydziany a jabłuszko surowe.

2015-05-14 21:31

chyba źle coś wpis zrozumiałam, wiem, że to nie bardzo pytanie było raczej retoryczne z mojej strony ;)

2015-05-14 18:13

jak moja młoda miała problemy z kupą a karmie piersią to lekarka zalecała, zebym to ja jadła sliwki i to też dobrze wpływało na kupę małej.

2015-05-14 13:35

Śliwka 8-9 miesiąc?? Nieeee.... Przecież to są owoce, które się podaje jako jedne z pierwszych. Nie daję słoiczków, ale śliwka pojawia się w każdej firmie w słoiczkach po 4 miesiącu. Ja robiłam też tak, że gotowałam w wodzie 2-3 śliwki suszone i dawałam do picia ten wywar.

2015-05-14 09:54

Xaniab śliwka sama w sobie to raczej od 8 albo 9 miesiąca. Więc przy młodszych dzieciaczkach polecam bardzo częto podawać herbatkę rumiankową, Najlepiej między każdym posiłkiem.

2015-05-13 18:38

ale chyba zmiksowana sliwka dla 4miesiecznego bobaska to nie bardzo?

2015-05-13 15:46

Ja na zaparcia dziecku podawałam śliwkę gotowaną i zmiksowaną, ponieważ działa rozluźniająco. Doraźnie taka metoda działała, ale aby pozbyć się problemu zaparć wprowadziłam więcej błonnika podawałam kaszkę 7zbóż z jabłkiem i śliwką. Kaszta ta jest także super dla alergików, ponieważ nie zawiera w swoim składzie mleka modyfikowanego.