Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Ilość leków dla 8 miesięcznego niemowlaka

Data utworzenia : 2015-02-27 11:06 | Ostatni komentarz 2015-03-08 08:37

aniusia8816

13273 Odsłony
22 Komentarze

Drogie MAMY, Mój Synuś kilka dni temu dostał gorączki, która oscylowała w granicach 38-39 stopni. Dodatkowo miał dość ciężki oddech, takie wręcz charczenie i niekiedy pokaszliwał. Od razu pojechaliśmy z nim do szpitala (ponieważ był weekend więc lekarz rodzinny w przychodni nie przyjmował). Lekarz osłuchał Go, Mały niby jest osłuchowo czysty, a przyczyną charczenia jest zapchany nosek. Dodatkowo wykonano Synkowi badanie krwi, gdzie wyszły podwyższone leukocyty 22 tys/ul (norma 19,5) i CRP 13 mg/l (norma do 5)- przyczyną tego jest niby infekcja wirusowa, która Go dopadła. Niepokoi mnie jednak ilość leków, którą zapisał mi lekarz aby podawać Synkowi, a mianowicie: 1) Ceclor- antybiotyk 2) Flegamina baby- na kaszel 3) Polfergan- wyciszający, przeciwwymiotny 4) Salbutamol hasco- na oskrzela 5) Ibufen forte- przeciwgorączkowe (zawiesina) 6) Paracetamol Hasco- przeciwgorączkowe (czopki) 7) Calcium- wapno, wspomagająco przy przeziębieniu 8) Cebion- witamina C 9) Nasivin- na katar 10) Uniben- do psikania do jamy ustnej Czy mały żołądeczek 8 miesięcznego niemowlaka jest w stanie przyjąć taką ilość leków jednocześnie? Jedynie leki przeciwgorączkowe podaję, gdy wystąpi gorączka, natomiast pozostałe 8 pozycji Mały dostaje jednocześnie rano i wieczorem. Czy Wy też tyle leków dawałyście na raz? Nie chce za bardzo wchodzić w kompetencje lekarskie ale zastanawiam się poważnie, czy nie zrezygnować z podawania któregoś mniej ważnego leku...może ten przeciwwymiotny skoro nie wymiotuje albo witamina C ...

2015-02-27 20:20

Aniusia, a konsultowałaś to z innym lekarzem?? Ja lekarzem nie jestem, ale diagnoza lekarza ma się nijak do tej listy leków. Po pierwsze, po co antybiotyk na katar i infekcję wirusową. Ja osobiście bym nie podała, jakby lekarz powiedział, że to wirus, a jednocześnie przepisal antybiotyk. Nie rozumiem też sensu podania leku przeciwwymiotnego, jeśli dziecko nie wymiotuje i na oskrzela, skoro te są osłuchowo czyste. Co do flegaminy podaje ją się przy mokrym kaszlu, by pomóc w usunięciu wydzieliny. Ponadto przy stosowaniu antybiotyku, nie powinno podawać się witamin, gdyż stanowią pożywkę dla bakterii, dopiero po zakończeniu antybiotykoterapii podajemy jakieś preparaty witaminowe czy wzmacniające. Niestety w szpitalach na ostrych dyżurach często mają akurat dyżur lekarze, którzy nie są pediatrami i wiedzy pediatrycznej nie posiadają, za to co niektórzy mają zamiłowanie do przepisywanie antybiotyków bez wyraźnej potrzeby. Choć nam się zdarzyło np, że lekarka -pediatra przepisała synkowi na kaszel oprócz inhalacji syrop, który po przeczytaniu ulotki okazał się syropem uspokojającym i na chorobę lokomocyjną, nie podałam go dziecku, tym bardziej, że nie miał męczącego suchego kaszlu, który np nie pozwalał mu spać, tylko mokry, "odrywający się" i nie widzialam powodu, żeby bez powodu faszerować dziecko lekami. Niestety lekarzom też trzeba patrzeć na ręce i przede wszystkim dokładnie czytać ulotki leków.

2015-02-27 13:30

annawianna ja tez podaje lek na zbicie goraczki dopiero powyzej temperatury 38 stopni :) agrafka ja mam na zbicie goraczki zalecony i Ibufen i czopki, dlatego ze Ibufen mozna podawac co 8h..natomiast gdy goraczka wystapi w miedzy czasie (pomiedzy podaniami Ibufenu) wowczas mamy dac czopek 125mg. Co do zweryfikowania listy lekow udalam sie po szpitalu jeszcze na pomoc dorazna i kazano mi poprzestac na wczesniejszych zaleceniach i stosowac w/w leki przez ok.7 dni a nastepnie udac sie na kontrole do lekarza rodzinnego...czyli pojdziemy w najblizszy poniedzialek. Agusia8 my juz walczymy z choroba od soboty wieczor aale goraczka juz odpukac odpuscila, teraz tylko (albo az) pozostal ten ciezki oddech. Na szczescie synek toleruje antybiotyk...ale chyba masz racje, ze te mniej potrzebne leki powoli zaczne eliminowac zeby malemu nie siadl żołądek...tymm bardziej, ze jest juz lekka poprawa.. kasiatko92 oj duzo duzo....to na wyciszenie szczególnie wydaje mi sie zbedne..

2015-02-27 13:27

Faktycznie troche tego duzo... my dostawalismy standardowo antybiotyk, oslonke, syropek i krople na katar... ale nic na wyciszenie... oprucz tego zawsze robimy inhalacje z berodualu mucosolvanu i z samej soli fizjologicznej. I codziennie dostaje witamine C cebionmulti:)

2015-02-27 12:09

Aniu mój synek jak był chory to byliśmy u lekarza,to miał czerwone gardło,kaszel i myślałam że ma katar ale to jednak flegma męczyła w gardle i tak strasznie charczał.Okazało się jeszcze że ma zapalenie ucha,lekarz przepisał mi krople do uszu,Hederasal na kaszel i na noc Clemastinum,witamine C,wapno,jeszcze 3 razy miałam mu robić inhalacje i to wszystko miałam mu podawać a miał wtedy 5 miesięcy wydawało mi się że za dużo tego jak dla takiego małego dziecka.Przez jeden dzień to wszystko podałam ale potem pomyślałam że spróbuje mu podawać tylko witamine C,syrop na kaszel i robiłam rano i wieczorem inhalacje i po 3 dniach wszystko mu przeszło,był już zdrowy :) Ja na Twoim miejscu odłożyłabym trochę lekarstw i podała potrzebniejsze czyli coś na zbicie gorączki i ten antybiotyk,chociaż u mojego synka się nie przyjął po dostał strasznej biegunki mimo tego że miał osłonke dlatego kazała tam lekarz odłożyć antybiotyki i mu nie podawałam.Ale jak podajesz antybiotyki to też niepotrzebnie tyle lekarstw i niszczyć takiemu maleństwu żołądek tym bardziej że jest jeszcze malutki.

2015-02-27 11:32

Ja dosłownie wczoraj wróciłam z małym od lekarza, bo tez ma katar i chrapie. Cięzko mu się oddycha, chociaż przez całą noc nie słyszałam żeby chociaż raz zakaszlał więc nie jest źle. Dostalismy właśnie Ceclor, który mam podawać co 8 godzin i jeszcze dwa inne leki. U Ciebie to faktycznie pokaźna ta lista. Akurat teraz synek nie ma gorączki, ale jak ma to podaje mu tylko paracetamol (czopki) i nam to pomaga. A tu masz dodatkowo jeszcze Ibufen forte. Czy nie wystarczy jedna pozycja z tego. A może udaj się jeszcze do innego lekarza na konsultacje. Mój tato też kiedyś pojechał do szpitala na Izbę przyjęć i tam dostał też tak długą listę leków i poszedł na drugi dzień do innego lekarza, który niektóre z tych leków wyrzucił, a te które zostawił to jeszcze zmniejszył dawkę, bo powiedział że po takiej ilości leków to się wykończy. Ja raz też tak miała i po dwóch dniach tak mnie zaczął żołądek boleć że nic nie mogłam zjeść, odstawiłam leki i od razu lepiej.

2015-02-27 11:26

Aniu mój synek nie dawno miał zaczerwienione gardło, katar i trochę kaszlał, osłuchowo było ok a dostaliśmy antybiotyk Amotaks probiotyk Dicoflor Flegaminę Baby Nasivin w domu zawsze mam leki na zbicie gorączki - zarówno w syropie jak i w czopkach. witaminę C daję profilaktycznie, więc jak popatrzę to nie wiele mniej mieliśmy. Mój synek ma pół roku i też miałam wątpliwości szczególnie na temat antybiotyku ale nie podanie dziecku tak małemu leków może spowodować jeszcze gorsze powikłania. Jeżeli u mojego synka temperatura jest tylko nieco wyższa niż 38 to próbuje najpierw zbić mu ją domowymi sposobami a przy wyższej dopiero podaję leki.