Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Ilość leków dla 8 miesięcznego niemowlaka

Data utworzenia : 2015-02-27 11:06 | Ostatni komentarz 2015-03-08 08:37

aniusia8816

13272 Odsłony
22 Komentarze

Drogie MAMY, Mój Synuś kilka dni temu dostał gorączki, która oscylowała w granicach 38-39 stopni. Dodatkowo miał dość ciężki oddech, takie wręcz charczenie i niekiedy pokaszliwał. Od razu pojechaliśmy z nim do szpitala (ponieważ był weekend więc lekarz rodzinny w przychodni nie przyjmował). Lekarz osłuchał Go, Mały niby jest osłuchowo czysty, a przyczyną charczenia jest zapchany nosek. Dodatkowo wykonano Synkowi badanie krwi, gdzie wyszły podwyższone leukocyty 22 tys/ul (norma 19,5) i CRP 13 mg/l (norma do 5)- przyczyną tego jest niby infekcja wirusowa, która Go dopadła. Niepokoi mnie jednak ilość leków, którą zapisał mi lekarz aby podawać Synkowi, a mianowicie: 1) Ceclor- antybiotyk 2) Flegamina baby- na kaszel 3) Polfergan- wyciszający, przeciwwymiotny 4) Salbutamol hasco- na oskrzela 5) Ibufen forte- przeciwgorączkowe (zawiesina) 6) Paracetamol Hasco- przeciwgorączkowe (czopki) 7) Calcium- wapno, wspomagająco przy przeziębieniu 8) Cebion- witamina C 9) Nasivin- na katar 10) Uniben- do psikania do jamy ustnej Czy mały żołądeczek 8 miesięcznego niemowlaka jest w stanie przyjąć taką ilość leków jednocześnie? Jedynie leki przeciwgorączkowe podaję, gdy wystąpi gorączka, natomiast pozostałe 8 pozycji Mały dostaje jednocześnie rano i wieczorem. Czy Wy też tyle leków dawałyście na raz? Nie chce za bardzo wchodzić w kompetencje lekarskie ale zastanawiam się poważnie, czy nie zrezygnować z podawania któregoś mniej ważnego leku...może ten przeciwwymiotny skoro nie wymiotuje albo witamina C ...

2015-03-08 08:37

Gdy moja mała byłachora (miała zapalenie gardła i tchawicy,zatkany nos i kaszlała) dostałyśmy Antybityk - nie pamietam nazwy Flegamina baby Clemastinum Paracetamol - wiadomo tylko jak jest gorączka Calcium Uniben - spray do bużki Euphorbium - spray do noska Cebion Więc bardzo podobny skład do twojego. Wiadomo, że antybiotyk i syrop podawałam najczęściej, paracetamol tylko jak miała gorączkę i spraye w razie potrzeby

2015-03-06 12:37

nie tylko katar...lecz także kaszel, stale nawracającą gorączkę, bardzo ciężki oddech i charczenie oraz nie do końca zadowalające wyniki krwi...też bałam się dać antybiotyk takiemu maluszkowi ale najważniejsze, że pomogło i Mały już zdrowy! Miejmy nadzieję, że limit chorób już nam się wyczerpał ;P

2015-03-06 11:23

Zresztą ja tego nie rozumiem po co dziecku antybiotyk jak ma katar? a potem się dziwić,że lekarz na wszystko daje antybiotyk a przyjdzie co do czego i dziecku antybiotyk nie pomaga,bo się uodparnia... Na infekcje wirusowe nie daje się antybiotyku... Poszłabym do innego lekarza na pewno... Dobrze,że maluszek zdrowieje :*

2015-03-06 09:37

tak, podawałam osłonkę DICOFLOR i jeszcze zresztą podaję bo mam podawać przez 10 dni po antybiotykoterapii po 8 kropelek dziennie... nie wiem czemu dostałam to na oskrzela, myślę, że zapobiegawczo żeby nie zeszło chorubsko na oskrzela...

2015-03-05 20:04

Spora lista. Ale tak, czopki to dasz przy gorączce.A czemu dostałas cos na oskrzela skoro czysty?Zapobiegawczo? A osłonke Ci do tego antybiotyku kazał podawać?Żeby ochronic ten mały żołądeczek to poleciłambym osłonkę podać...

2015-03-03 11:59

Dziękuję. Wczoraj byliśmy u lekarza na kontroli i już wszystko z Małym na szczęście ok! Teraz na wzmocnienie ma tylko brać jeszcze przez jakiś czas CEBION MULTI, DICOFLOR i ISOPRINOSINE..

2015-03-02 23:07

Ja też uważam, ze to przegięcie z ilością leków - normalnie jak dla dorosłego człowieka a nie niemowlaka. Może warto skonsultować z innym lekarzem czy to wszystko potrzebne. Na pewno synkowi bym tyle nie podała. Zdrówka dla maluszka.

2015-03-02 09:32

Aniusia to strasznie dużo tych leków przepisał,moj synek tez nie raz bral podobbe ilosci leków na raz ale nie az tyle. Rozumiem 1.antybiotyk bo to najwazniejsze, 2i 3rowniez, ale po co np nr 3jak antybiotyk też jest na oskrzela, tak samo wapno a Wit C to trochę podobne, u nad pediatra mówiła ze lepsze przy przeziębieniu wapno a Wit C jak przeczuwamy ze synka bierze choroba, paracetamol i ibum to te leki to przeciw bolowe wystarczy jedno ale wiadomo jak ibum nie pomaga a gorączka nie spada to można podać paracetamol, paracetamol jest łagodniejszym lekiem to możesz podać paracetamol a w razie jak nie pomoże to ibum. Nasibin jak już jest mocno zatkany nosek i tylko przez max 5dni można go podawać. A probiotyk też podajesz bo to jest oslonka przy antybiotyku.