Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

czy po roczku dziecko moze chudnąć?

Data utworzenia : 2015-02-26 11:30 | Ostatni komentarz 2015-02-28 20:59

Ewcia2

6752 Odsłony
11 Komentarze

Nie moge znaleźć tego tematu, chyba ze może ominelam, ale bardzo ciekawi mnie to czy roczne dziecko moze chudnąć? Tym ze juz chodzi? Synek ma 13,5mc i pultora tyg temu byłam na szczepieniu i synek ważył 8700a ok 2mc wcześniej ważył 9100 czy to normalne.? I czy synek nie jest za szczupły? I wzrostu ma 72cm.

2015-02-26 13:10

Tak, nie dosc ze zaczynaja chodzic to czesto nie maja czasu na jedzenie:) bo sa zajete zabawa:)

2015-02-26 12:28

Ewcia tak może być,nic się nie martw.Tym bardziej jak dzieci zaczynają chodzic to wtedy zaczynaja być szczuplejsi bo takie dzieci po roczku są już pełnej energii,ciągle w ruchu.Mojej koleżanki córka jak była mała to była taka troszkę grubiutka a jak zaczęła chodzic to już trochę schudła,nie powinnas mieć powodu do niepokoju jeśli byłam u pediatry,jak ważyła synka i nie zwróciła uwagi to znaczy że waga jest prawidłowa.

2015-02-26 12:00

Tak dzieci mogą tracić na wadze przez chodzenie. Jeżeli dziecko przyjmuje normalnie zróżnicowane posiłki, regularnie a do tego widać ze nie brakuje mu siły czy energii to nie ma sie o co martwić. Utrata masy ciała moze być związana z ząbkowaniem. Czy nie zauważyłaś aby dziecku wyżynały się zęby? Pielęgniarka przy ważeniu na pewno zwróciła uwagę że dziecko ubyło na masie i jeśli waga dziecka byłaby niepokojąco mała to zgłosiłaby problem lekarzowi a z panią przeprowadziła rozmowę a przynajmniej powinna. W książeczce zdrowia dziecka powinna być tak zwana siatka centylowa inna dla chłopców inna dla dziewczynek. Może Pani skorzystać z niej analizując masę i wzrost dziecka w zależności od wieku. Jeżeli nie będzie takiej siatki w książeczce to na pewno będzie w Internecie. Proszę zwrócić uwagę również jakie uwarunkowania genetyczne ma Pani dziecko czy Państwo również jestescie szczupli? Ale najważniejsze jest tak jak mówiłam wcześniej czy dziecko regularnie i zdrowo je a także jak się zachowuje. Proszę sie nie martwić na zapas. Każde dziecko jest inne.